Opigno Class App (7.x-1.0-rc4) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: more
id: selengkapnya

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Class
id: Kelas

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Pending
id: Tertunda

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Failed
id: Gagal

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
