Opigno Class App (7.x-1.0-rc5) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Author
fr: Auteur

en: more
fr: plus

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Published
fr: Publié

en: Class
fr: Classe

en: Sort by
fr: Trier par

en: Pending
fr: En attente

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Failed
fr: Échec

en: Apply
fr: Appliquer

en: Passed
fr: Passé

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Master
fr: Principal

en: Map class roles to course roles
fr: Lier les rôles des cours à ceux de la classe

en: Class administration
fr: Administration des classes

en: My class student results
fr: Résultats de mes classes

en: Displays all class student results
fr: Affiche les résultats de tous les étudiants de la classe

en: Access class results
fr: Accéder aux résultats de la classe

en: This page requires the Opigno Quiz App to be enabled.
fr: Cette page requiert que l'application Opigno Quiz App soit activée.
