Opigno Class App (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Title
pt: Título

en: Author
pt: Autor

en: more
pt: mais

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Class
pt: Classe

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Pending
pt: Pendente

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Failed
pt: Falhou

en: Apply
pt: Aplicar

en: Passed
pt: Aprovado

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Save order
pt: Guardar ordem

en: Courses
pt: Cursos

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Master
pt: Principal

en: Opigno Apps
pt: Aplicações Opigno

en: Could not find any user to display results for.
pt: Não foi possível encontrar nenhum utilizador para quem mostrar resultados.

en: Map class roles to course roles
pt: Mapear as funções das turmas para as funções do curso

en: Class administration
pt: Gerir grupo de alunos

en: My class student results
pt: Resultados do meu grupo de alunos

en: Displays all class student results
pt: Exibir os resultados de todos os grupos de alunos

en: Access class results
pt: Aceder aos resultados do grupo de alunos

en: Add a new class
pt: Adicionar novo grupo de alunos

en: Sort Courses
pt: Ordenar cursos
