Opigno Learning Locker Stats App (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: day
fr: jour

en: month
fr: mois

en: year
fr: année

en: Object
fr: Objet

en: Most active users
fr: Utilisateurs les plus actifs

en: Number of views
fr: Nombre de lectures

en: General statistics
fr: Statistiques générales

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Course
fr: Cours

en: Quizzes
fr: Quiz

en: Names
fr: Noms

en: Verb
fr: Verbe

en: Forever
fr: Pour toujours

en: Actor
fr: Acteur

en: Current week
fr: Semaine en cours

en: Course content
fr: Contenu de cours

en: Current month
fr: Mois en cours

en: Current year
fr: Année en cours

en: Number of view per day
fr: Nombre de vues par jour

en: Number of view per month
fr: Nombre de vues par mois

en: Number of view per year
fr: Nombre de vues par an

en: Number of users
fr: Nombre d'utilisateurs

en: Percentage of users
fr: Pourcentage d'utilisateurs

en: Total number of page views
fr: Nombre total de pages vues

en: Total number of active users
fr: Nombre total d'utilisateurs actifs

en: Total number of activities
fr: Nombre total d'activités

en: Avg score
fr: Moyenne des scores

en: Last statements
fr: Dernières déclarations

en: Number of statements
fr: Nombre de déclarations

en: Top 10 most viewed pages
fr: Top 10 des pages les plus vues

en: Number of page views
fr: Nombre de pages vues

en: Average scores
fr: Scores moyens
