Opigno LMS (7.x-1.0-alpha3) - en to el translation catalogue (1884 entries)

en: list
el: λίστα

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: Show on every page except the listed pages.
el: Να εμφανίζεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Show on only the listed pages.
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: approve
el: έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: 1 post | @count posts
el[0]: 1 καταχώριση
el[1]: @count καταχωρίσεις

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Last Post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Send email
el: Στείλε email

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Public
el: Δημόσιες

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Article
el: Άρθρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Στις

en: For
el: Για

en: Last Updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: new
el: νέο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Add category
el: Προσθήκη κατηγορίας

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: username
el: όνομα λογαριασμού

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Top
el: Κορυφή

en: Link Target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Archive
el: Αρχείο

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Clear index
el: Εκκαθάριση ευρετηρίου

en: Forum name
el: Όνομα φόρουμ

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: The username %name does not exist.
el: Το όνομα λογαριασμού %name δεν υπάρχει.

en: Event
el: Συμβάν

en: Add item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: add
el: προσθήκη

en: Search keywords
el: Αναζήτηση λέξεις κλειδιών

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: n/a
el: δ/υ

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Paths
el: Διαδρομές

en: type
el: τύπος

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: file
el: αρχείο

en: status
el: κατάσταση

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: The subject of the message.
el: Το κείμενο του μηνύματος.

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Data type
el: Τύπος δεδομένων

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Optional Title
el: Προαιρετικός τίτλος

en: Required Title
el: Απαιτούμενος τίτλος

en: No Title
el: Χωρίς τίτλο

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Default (no target attribute)
el: Προεπιλογή (χωρίς προορισμό)

en: Open link in window root
el: Άνοιγμα του συνδέσμου στο παράθυρο

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Allow the user to choose
el: Να επιτραπεί στον χρήστη να επιλέξει

en: Titles are required for all links.
el: Οι τίτλοι απαιτούνται για όλους τους συνδέσμους.

en: Open URL in a New Window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: term
el: όρος

en: Menu item
el: Στοιχείο μενού

en: The name of the menu.
el: Το όνομα του μενού.

en: Question
el: Ερώτηση

en: Printer-friendly version
el: Εκτυπώσιμη μορφή

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: All
el: Όλες

en: hours
el: ώρες

en: days
el: ημέρες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Post
el: Καταχώρηση

en: Last post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Add content
el: Προσθήκη ύλης

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: 1 hour | @count hours
el[0]: 1 ώρα
el[1]: @count ώρες

en: 1 day | @count days
el[0]: 1ημέρα
el[1]: @count ημέρες

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Node types
el: Τύποι ύλης

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Public registrations
el: Δημόσιες εγγραφές

en: Only site administrators can create new user accounts.
el: Μόνο οι διαχειριστές του ιστοτόπου μπορούν να δημιουργούν νέους λογαριασμούς χρηστών.

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Left sidebar
el: Αριστερή πλευρική ζώνη

en: Right sidebar
el: Δεξιά πλευρική ζώνη

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Hourly threshold
el: Όριο μηνυμάτων ανά ώρα

en: Your name
el: Το όνομά σας

en: Read message
el: Ανάγνωση μηνύματος

en: Private messages
el: Προσωπικά μηνύματα

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: To
el: Προς

en: Preview message
el: Προεπισκόπιση μηνύματος

en: From
el: Από

en: Feed description
el: Περιγραφή ροής

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Υπόμνημα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Poll duration
el: Διάρκεια ψηφοφορίας

en: Poll votes
el: Ψήφοι ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Role name
el: Όνομα ρόλου

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Message type
el: Τύπος μηνύματος

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: OK
el: ΟΚ

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Performance
el: Απόδοση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: System
el: Σύστημα

en: Processors
el: Επεξεργαστές

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: next
el: επόμενο

en: OR
el: Ή

en: node
el: κόμβος

en: Transliteration
el: Μεταγραφή

en: General
el: Γενικά

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Method
el: Μέθοδος

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Recent posts for %1
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις του %1

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Start
el: Αρχή

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένη διαδρομή προτύπου (εφαρμόζεται σε όλα τα λεξιλόγια με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all %vocab-name paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
el: Πρότυπο για τα φόρουμ και τους φακέλους των φόρουμ

en: Pattern for user account page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των σελίδων των λογαριασμών χρηστών

en: Pattern for blog page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ιστολογίων

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Display alias changes (except during bulk updates).
el: Εμφάνιση των αλλαγών των ψευδώνυμων (εκτός από τις μαζικές ενημερώσεις).

en: Replace by separator
el: Αντικατάσταση με το διαχωριστή

en: Maximum alias length
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμου

en: Maximum component length
el: Μέγιστο μέγεθος συστατικού

en: Update action
el: Ενέργεια ενημέρωσης

en: Strings to Remove
el: Φράσεις προς αφαίρεση

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
el: Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.

en: Forum
el: Φόρουμ

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Basic
el: Βασική

en: Link URL
el: URL συνδέσμου

en: access content
el: πρόσβαση σε ύλη

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: User login
el: Είσοδος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Destination
el: Προορισμός

en: reset
el: επαναφορά

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: External
el: Εξωτερικό

en: Users
el: Χρήστες

en: Minimum cache lifetime
el: Ελάχιστος χρόνος ζωής λανθάνουσας μνήμης

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Default front page
el: Προεπιλεγμένη αρχική σελίδα

en: Both
el: Και τα δύο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Cache
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Save and edit
el: Αποθήκευση και επεξεργασία

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Administer views
el: Διαχείριση views

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Wildcard
el: Μπαλαντέρ

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Plain
el: Απλό

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Allow users to choose default
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να επιλέγουν το εξ' ορισμού

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
el: Να εμφανίζεται αν ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (μόνο σε λειτουργία PHP, για προγραμματιστές PHP μόνο).

en: Buttons and plugins
el: Κουμπιά και αρθρώματα

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: Toolbar location
el: Τοποθεσία γραμμής εργαλείων

en: Path location
el: Τοποθεσία διαδρομής

en: Enable resizing button
el: Ενεργοποίηση πλήκτρου αλλαγής μεγέθους

en: Block formats
el: Μορφές μπλοκ

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Verify HTML
el: Επαλήθευση της HTML

en: Preformatted
el: Προ-μορφοποιημένο

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
el: Μετατροπή των σημάνσεων  &lt;font&gt; σε στυλ

en: Remove linebreaks
el: Αφαίρεση των αλλαγών γραμμών

en: Apply source formatting
el: Εφαρμογή μορφοποίησης κώδικα

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS path
el: Διαδρομή CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Profile
el: Προφίλ

en: text
el: κείμενο

en: Process
el: Επεξεργασία

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Tracker
el: Ανιχνευτής

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Common settings
el: Κοινές ρυθμίσεις

en: with comments
el: με σχόλια

en: without comments
el: χωρίς σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: comments
el: σχόλια

en: Full
el: Πλήρες

en: 1 new | @count new
el[0]: 1 νέο
el[1]: @count νέα

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Add user
el: Προσθήκη χρήστη

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Forum statistics
el: Στατιστικά φόρουμ

en: Root
el: Ρίζα

en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: minutes
el: λεπτά

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Key
el: Κλειδί

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: menu
el: μενού

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: update
el: ενημέρωση

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: locked
el: κλειδωμένο

en: Titles only
el: Μόνο τίτλοι

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: published
el: δημοσιευμένο

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να δημιουργούν λογαριασμούς και δε χρειάζεται καμία έγκριση από διαχειριστή.

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Topics
el: Θέματα

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Today
el: Σήμερα

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: First
el: Πρώτο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Search fields
el: Αναζήτηση πεδίων

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Period
el: Περίοδος

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: None.
el: Κανένα.

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Negate
el: Αναίρεση

en: Empty
el: Κενό

en: Existing system path
el: Υπάρχουσα διαδρομή συστήματος

en: Create or delete a content's URL alias
el: Δημιουργία ή διαγραφή του ψευδώνυμου URL της ύλης

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Page redirect
el: Ανακατεύθυνση σελίδας

en: WARNING: This may cause problems if there are too many users of these roles on your site, as your server may not be able to handle all the mail requests all at once.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα αν υπάρχουν πάρα πολλοί χρήστες αυτών των ρόλων στον ιστοτόπο σας, καθώς ο διακομιστής ενδέχεται να μην μπορέσει να χειριστεί όλες τις αιτήσεις e-mail με τη μία.

en: registered user
el: εγγεγραμμένος χρήστης

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Add user role
el: Προσθήκη ρόλου χρήστη

en: Remove user role
el: Αφαίρεση ρόλου χρήστη

en: Execute custom PHP code
el: Εκτέλεση προσαρμοσμένου κώδικα PHP

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Days
el: Ημέρες

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: The settings have not been saved because of the errors.
el: Οι ρυθμίσεις δεν αποθηκεύτηκαν επειδή υπάρχουν σφάλματα.

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: First day of week
el: Πρώτη ημέρα της εβδομάδας

en: Autocomplete taxonomy
el: Αυτόματη συμπλήρωση όρων ταξινόμησης

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Hours
el: Ώρες

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: White
el: Λευκό

en: Fade
el: Εξασθένιση

en: Slide
el: Κύλιση

en: People
el: Χρήστες

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: open
el: ανοιχτή

en: Promote
el: Προώθησε

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Parent terms
el: Γονικοί όροι

en: Style
el: Στυλ

en: Forums
el: Φόρουμ

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Asterisk
el: Αστερίσκος

en: Match
el: Ταιριάζει

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Mark all topics read
el: Σημειώστε όλα τα θέματα ως διαβασμένα

en: Mark all forums read
el: Σημειώστε όλα τα φόρουμ ως διαβασμένα

en: Permissions
el: Άδειες

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: on
el: ανοικτό

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: options
el: επιλογές

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Standard
el: Βασικό

en: Interval
el: Περίοδος

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Length of trimmed posts
el: Μήκος περικομμένων καταχωρίσεων

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
el: Ο μέγιστος αριθμός χαρακτήρων που χρησιμοποιούνται στην περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης. Το Drupal θα χρησιμοποιεί αυτή τη ρύθμιση για να προσδιορίζει σε ποιο σημείο πρέπει να κόβονται οι μεγάλες καταχωρίσεις. Η περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης χρησιμοποιείται συνήθως ως περίληψη όταν εμφανίζεται η καταχώρηση στην κεντρική σελίδα, σε ροή XML, κλπ. Για να απενεργοποιήσετε τις περιλήψεις επιλέξτε 'Απεριόριστο'. Πρέπει να σημειωθεί ότι η ρύθμιση αυτή θα έχει επίδραση μόνο στη νέα ή την ενημερωμένη ύλη και όχι στις υπάρχουσες περιλήψεις.

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Default options
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Ok
el: Eντάξει

en: cancel
el: ακύρωση

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: date
el: ημερομηνία

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: The name used to indicate anonymous users.
el: Το όνομα που χρησιμοποιείται για να υποδηλώνει τους ανώνυμους χρήστες.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
el: Η αρχική σελίδα εμφανίζει ύλη από αυτή τη σχετική διεύθυνση URL. Αν έχετε αμφιβολία, εισάγετε "node".

en: Reason
el: Αιτία

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Not translated
el: Χωρίς μετάφραση

en: Select
el: Επιλογή

en: Translatable
el: Μεταφράσιμο

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Show blocks
el: Εμφάνιση μπλοκ

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Delete role
el: Διαγραφή ρόλου

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: The block has been created.
el: Το μπλοκ δημιουργήθηκε.

en: Menus
el: Μενού

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: The update has encountered an error.
el: Η ενημέρωση εντόπισε ένα σφάλμα.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
el[0]: Επιτυχής επεξεργασία 1 αντικειμένου:
el[1]: Επιτυχής επεξεργασία @count αντικειμένων:

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: years
el: έτη

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Italic
el: Πλάγια

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Date - newest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα νεώτερα

en: Date - oldest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα παλιότερα

en: Participants
el: Συμμετέχοντες

en: Global
el: Καθολικό

en: Save role
el: Αποθήκευση ρόλου

en: Source code
el: Πηγαίος κώδικας

en: Menu link title
el: Τίτλος παραπομπής μενού

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
el: Το σύστημα των μενού αποθηκεύει μόνο τις διαδρομές του συστήματος, αλλά χρησιμοποιεί το URL ψευδώνυμο για παρουσίαση. Το %link_path έχει αποθηκευτεί ως %normal_path

en: Menu name
el: Όνομα μενού

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Image gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Indent
el: Αύξηση εσοχής

en: Outdent
el: Μείωση εσοχής

en: Unlink
el: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Thread
el: Νήμα

en: Reply
el: Απάντηση

en: Hot topic threshold
el: Όριο χαρακτηρισμού ενός θέματος σαν "καυτό"

en: Topics per page
el: Θέματα ανά σελίδα

en: Posts - most active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα περισσότερο ενεργά θέματα

en: Posts - least active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα λιγότερο ενεργά θέματα

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: @user's picture
el: Εικόνα @user

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: File paths
el: Διαδρομές αρχείων

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Extension
el: Επέκταση

en: Space
el: Διάστημα

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
el: Το αυτόματα δημιουργημένο ψευδώνυμο %original_alias ήρθε σε σύγκρουση με ένα υπάρχον ψευδώνυμο. Το ψευδώνυμο άλλαξε στο %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type

en: Delete aliases
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων

en: Automatic alias
el: Αυτόματο ψευδώνυμο

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
el: Ο χαρακτήρας που θα χρησιμοποιείται για το διαχωρισμό των λέξεων στους τίτλους. Θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε κενά και χαρακτήρες στίξης. Η χρησιμοποίηση του κενού ή του χαρακτήρα + μπορεί να προκαλέσει απροσδόκητα προβλήματα.

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
el: Καμία ενέργεια. Το παλιό ψευδώνυμο θα παραμείνει ανέπαφο.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα λειτουργεί.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα διαγραφεί.

en: Transliterate prior to creating alias
el: Γραφή σε άλλη αλφάβητο πριν τη δημιουργία του ψευδώνυμου

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
el: Φιλτράρει το νέο ψευδώνυμο για να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς όπως υπάρχουν στο σύνολο ASCII-96.

en: No action (do not replace)
el: Καμία ενέργεια (όχι αντικατάσταση)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή όλων των ψευδώνυμων. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων για όλα τα @label. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases now!
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων!

en: All of your path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής διαγράφηκαν.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής τύπου %type διαγράφηκαν.

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
el: Η ύλη έχει τροποποιηθεί από κάποιον άλλο, οι μεταβολές σας δεν μπορούν να αποθηκευτούν.

en: Bullet list
el: Λίστα κουκίδων

en: Usage
el: Χρήση

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: <Any>
el: <Όποιο>

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Show only items where
el: Να εμφανιστούν μόνο τα στοιχεία όπου

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: άδειο

en: Package
el: Πακέτο

en: @type: updated %title.
el: @type: ενημερώθηκε %title.

en: @type: added %title.
el: @type: προστέθηκε το %title.

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Mark as read
el: Σήμανση ως αναγνωσμένα.

en: Mark as unread
el: Σήμανση ως μη αναγνωσμένα

en: Separate multiple names with commas.
el: Διαχωρίστε πολλαπλά ονόματα με κόμματα.

en: Are you sure you want to delete this message?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το μήνυμα;

en: Allow private messages between users.
el: Επιτρέψτε προσωπικά μηνύματα μεταξύ των χρηστών.

en: Add role
el: Προσθήκη ρόλου

en: You must specify a valid role name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα έγκυρο όνομα ρόλου.

en: The role has been added.
el: Ο ρόλος προστέθηκε.

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: 1 year | @count years
el[0]: 1 έτος
el[1]: @count έτη

en: 1 week | @count weeks
el[0]: 1 εβδομάδα
el[1]: @count εβδομάδες

en: 1 min | @count min
el[0]: 1 λεπτό
el[1]: @count λεπτά

en: 1 sec | @count sec
el[0]: 1 δευτερόλεπτο
el[1]: @count δευτερόλεπτα

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: contains
el: περιέχει

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Joined
el: Ημ. Εγγραφής

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Node count
el: Μετρητής κόμβων

en: Field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Edit forum
el: Επεξεργασία φόρουμ

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Add new field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: Containing any of the words
el: Να περιέχει οποιαδήποτε από τις λέξεις

en: Containing the phrase
el: Να περιέχει τη φράση

en: Containing none of the words
el: Να μην περιέχει καμία από τις λέξεις

en: Only of the type(s)
el: Μόνο των τύπων

en: Keyword relevance
el: Συνάφεια λέξεων-κλειδιών

en: Recently posted
el: Πρόσφατη καταχώριση

en: Number of views
el: Αριθμός αναγνώσεων

en: Factor
el: Συντελεστής

en: Or
el: Ή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: About
el: Περί

en: Default picture
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
el: URL εικόνας που θα εμφανίζεται για τους χρήστες που δεν έχουν επιλέξει οι ίδιοι εικόνα. Αφήστε το κενό για να μην εμφανίζεται εικόνα.

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
el: Αν δεν έχετε άμεση πρόσβαση στο σύστημα αρχείων του διακομιστή, χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για να ανεβάσετε το λογότυπό σας.

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Choose an action
el: Επιλογή ενέργειας

en: After saving a new comment
el: Μετά την προσθήκη νέου σχολίου

en: After deleting a comment
el: Μετά τη διαγραφή ενός σχολίου

en: After deleting a term
el: Μετά τη διαγραφή ενός όρου

en: Optional URL
el: Προαιρετικό URL

en: Title, as link (default)
el: Τίτλος, σαν σύνδεσμος (προεπιλογή)

en: URL, as link
el: URL, σαν σύνδεσμος

en: Separate title and URL
el: Διαχωρισμός τίτλου και URL

en: Add new rule
el: Προσθήκη νέου κανόνα

en: Auto-reply
el: Αυτόματη απάντηση

en: !title<br />by !author<br />@date_posted
el: !title<br />από !author<br />@date_posted

en: !title<br />by !author<br />@time ago
el: !title<br />από !author<br />πριν από @time

en: by !author<br />@date_posted
el: από !author<br />@date_posted

en: by !author<br />@time ago
el: από !author<br /> πριν από @time

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: field
el: πεδίο

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: New posts
el: Νέα μηνύματα

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Save translations
el: Αποθήκευση μεταφράσεων

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: @type %title has been deleted.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title διαγράφηκε.

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Save permissions
el: Αποθήκευση αδειών

en: Effect
el: Εφέ

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Original text
el: Πρωτότυπο κείμενο

en: Patterns
el: Πρότυπα

en: edit permissions
el: επεξεργασία δικαιωμάτων

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Debug mode
el: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Acronym
el: Ακρώνυμο

en: original
el: πρωτότυπο

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: 1 month | @count months
el[0]: 1 μήνας
el[1]: @count μήνες

en: Save order
el: Αποθήκευση με αυτή τη σειρά

en: List, edit, or add user roles.
el: Λίστα, τροποποίηση ή προσθήκη ρόλων χρηστών.

en: edit role
el: επεξεργασία ρόλου

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: Custom format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Button alignment
el: Στοίχιση κουμπιών

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: of
el: από

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: translate
el: μετάφραση

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου %file. Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: The specified file %name could not be uploaded.
el: Η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %name δεν ήταν δυνατή.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: outdated
el: ετεροχρονισμένο

en: <strong>@language_name</strong> (source)
el: <strong>@language_name</strong> (πηγή)

en: add translation
el: προσθέστε μετάφραση

en: Translations of %title
el: Μεταφράσεις του %title

en: Row
el: Γραμμή

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Active rules
el: Ενεργοί κανόνες

en: Inactive rules
el: Ανενεργοί κανόνες

en: URL alias exists
el: Υπάρχει ψευδώνυμο URL

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: User id
el: Id χρήστη

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: color
el: χρώμα

en: ends with
el: καταλήγει σε

en: Delete selected files
el: Έγκριση επιλεγμένων αρχείων

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Root term
el: Ριζικός όρος

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Comma
el: Κόμμα

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: The comment you are replying to does not exist.
el: Το σχόλιο στο οποίο απαντάτε δεν υπάρχει.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: This field is required
el: Αυτό το πεδίο είναι απαραίτητο

en: Wildcard title
el: Τίτλος μπαλαντέρ

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: !name's blog
el: Το ιστολόγιο του/της !name

en: User picture preset
el: Προεπιλεγμένη εικόνα χρήστη

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: The MIME type of the file.
el: Ο τύπος MIME του αρχείου.

en: @type %title has been created.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title δημιουργήθηκε.

en: @type %title has been updated.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title ενημερώθηκε.

en: The post could not be saved.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση της δημοσίευσης.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: Filter settings
el: Ρυθμίσεις φίλτρου

en: You do not have any administrative items.
el: Δεν έχετε διαχειριστικά αντικείμενα.

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Save translation
el: Αποθήκευση μετάφρασης

en: Save string
el: Αποθήκευση φράσης

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Edit string
el: Επεξεργασία φράσης

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Multilingual support
el: Πολυγλωσσική υποστήριξη

en: Enabled, with translation
el: Ενεργό, με μετάφραση

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Sum
el: Άθροισμα

en: sorted by
el: ταξινομημένα ανά

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: is greater than
el: είναι μεγαλύτερο από

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Not installed.
el: Μη εγκατεστημένο.

en: No messages available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα μηνύματα.

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: PHP Evaluation
el: Επαλήθευση PHP

en: After saving new content
el: Μετά την αποθήκευση νέας ύλης

en: After deleting content
el: Μετά τη διαγραφή ύλης

en: Block a user
el: Αποκλεισμός χρήστη

en: Alias: @alias
el: Ψευδώνυμο: @alias

en: No alias
el: Χωρίς ψευδώνυμο

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Basic options
el: Βασικές επιλογές

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: New revision
el: Νέα αναθεώρηση

en: Punctuation
el: Στίξη

en: %editor profile for %format
el: προφίλ %editor για %format

en: Enabled by default
el: Ενεργοποιημένο από προεπιλογή

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Editor default CSS
el: Προεπιλεγμένο CSS του επεξεργαστή

en: No editor
el: Χωρίς επεξεργαστή

en: Installation instructions
el: Οδηγίες εγκατάστασης

en: Disable rich-text
el: Απενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Enable rich-text
el: Ενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Align left
el: Στοίχιση αριστερά

en: Align center
el: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align right
el: Στοίχιση δεξιά

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Horizontal rule
el: Οριζόντια γραμμή

en: Paste Text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Paste from Word
el: Επικόλληση από το Word

en: Remove format
el: Αφαίρεση μορφοποίησης

en: Character map
el: Πίνακας χαρακτήρων

en: HTML block format
el: Μορφοποίηση HTML μπλοκ

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Create DIV container
el: Δημιουργία πλαισίου DIV

en: Check spelling
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Table: Cell properties
el: Πίνακας: Ιδιότητες κελιών

en: Table: Insert row after
el: Πίνακας: Εισαγωγή γραμμής μετά

en: Table: Insert column after
el: Πίνακας: Εισαγωγή στήλης μετά

en: Table: Insert cell after
el: Πίνακας: Εισαγωγή κελιού μετά

en: Table: Delete rows
el: Πίνακας: Διαγραφή γραμμών

en: Table: Delete columns
el: Πίνακας: Διαγραφή στηλών

en: Table: Delete cells
el: Πίνακας: Διαγραφή κελιών

en: Table: Merge cells
el: Πίνακας: Συγχώνευση κελιών

en: Table: Horizontal split cell
el: Πίνακας: Οριζόντιος διαχωρισμός κελιού

en: Sup
el: Εκθέτης

en: Sub
el: Δείκτης

en: Clean-up
el: Καθαρισμός

en: Visual aid
el: Οπτική βοήθεια

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Advanced horizontal rule
el: Προηγμένη οριζόντια γραμμή

en: Advanced image
el: Προηγμένη εικόνα

en: Advanced link
el: Προηγμένη σύνδεσμος

en: Auto save
el: Αυτόματη αποθήκευση

en: Left-to-right
el: Αριστερά προς δεξιά

en: Right-to-left
el: Δεξιά προς αριστερά

en: Emotions
el: Εικονίδια

en: Insert date
el: Εισαγωγή ημερομηνίας

en: Insert time
el: Εισαγωγή ώρας

en: Insert layer
el: Εισαγωγή στρώσης

en: Move forward
el: Μετακίνηση μπροστά

en: Move backward
el: Μετακίνηση πίσω

en: Absolute
el: Απόλυτη

en: Paste text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Style properties
el: Ιδιότητες στυλ

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Inserted
el: Παρεμβολή

en: Spell check
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Font Color
el: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Show/hide hidden elements
el: Εμφάνιση/απόκρυψη κρυφών στοιχείων

en: Separate the teaser and body of this content
el: Διαχωρισμός της εισαγωγής και του σώματος αυτού του περιεχομένου

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Hide view / Page not found (404)
el: Απόκρυψη εμφάνισης / Δε βρέθηκε η σελίδα (404)

en: Display empty text
el: Εμφάνιση κενού κειμένου

en: Provide default argument
el: Να παρέχεται προκαθορισμένη παράμετρος

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: <p>Τα ακόλουθα σχήματα υποκατάστασης είναι διαθέσιμα για αυτήν την εμφάνιση. Χρησιμοποιήστε το πρότυπο που εμφανίζεται στα αριστερά για να εμφανίσετε την τιμή που αναγράφεται στα δεξιά. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: contact
el: επικοινωνία

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Must users preview posts before submitting?
el: Πρέπει οι χρήστες να κάνουν δοκιμή εμφάνισης στις καταχωρίσεις πριν τις υποβάλουν;

en: Language settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@i18n">μονάδα Internationalization</a>.

en: Already added languages
el: Γλώσσες που έχουν ήδη προστεθεί

en: Array
el: Πίνακας

en: Send PM
el: Αποστολή ΠΜ

en: Link ID
el: ID συνδέσμου

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Blue Lagoon (default)
el: Blue Lagoon (προκαθορισμένο)

en: Advanced forum style
el: Εμφάνιση Advanced Forum

en: Choose which style to use for your forums. This will apply independent of site theme.
el: Επιλέξτε το στυλ που θα χρησιμοποιηθεί στα φόρουμ. Θα εφαρμοστεί ανεξάρτητα από τη θεματική παραλλαγή του ιστοτόπου.

en: Get the number of new comments per forum on the forum list
el: Εμφάνιση του αριθμού των νέων σχολίων ανά κατηγορία στην λίστα του φόρουμ

en: Core forum shows the number of new topics. If checked, Advanced Forum will get the number of new comments as well and show it under "posts" on the forum overview. Slow query not recommended on large forums.
el: Το core forum δείχνει τον αριθμό των νέων θεμάτων. Αν επιλεχθεί, το Advanced Forum θα πάρει επίσης τον αριθμό των νέων σχολίων, και θα το εμφανίζει κάτω από τα "δημοσιεύματα" στην επισκόπηση του φόρουμ. Αργό ερώτημα (slow query), δεν συνίσταται για μεγάλα φόρουμ.

en: Number of characters to display for the topic title
el: Αριθμός χαρακτήρων που θα φαίνονται στο τίτλο κάθε θέματος

en: Used on main forum page. Enter 0 to use the full title.
el: Χρησιμοποιείται στην αρχική σελίδα του φόρουμ. Εισάγετε 0 για να χρησιμοποιήσετε ολόκληρο τον τίτλο.

en: Post reply
el: Υποβολή απάντησης

en: New topic
el: Νέο θέμα

en: Last Page
el: Τελευταία σελίδα

en: Configure Advanced Forum with these settings.
el: Ρυθμίστε το Advanced Forum με αυτές τις επιλογές.

en: Enables the look and feel of other popular forum software.
el: Ενεργοποιεί την εμφάνιση και αίσθηση άλλων δημοφιλών λογισμικών φόρουμ.

en: What's Going On?
el: Τι συμβαίνει;

en: Topics: !topics, Posts: !posts, Users: !users
el: Θέματα: !topics, Δημοσιεύσεις: !posts, Χρήστες: !users

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
el: Η διεύθυνση <em>Αποστολέα</em> σε αυτόματα e-mail που στέλνονται κατά τη διάρκεια εγγραφής, αίτησης νέου κωδικού και άλλων ειδοποιήσεων. (Χρησιμοποιήστε μια διεύθυνση που καταλήγει στο domain του ιστότοπού σας προς αποφυγή σήμανσης του e-mail ως spam.)

en: Languages not yet added
el: Γλώσσες που δεν προστέθηκαν ακόμη

en: String not found.
el: Δεν βρέθηκαν φράσεις.

en: Header top
el: Επικεφαλίδα πάνω

en: Header bottom
el: Επικεφαλίδα κάτω

en: Allowed HTML tags: @tags
el: Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: Ampersand
el: Εμπορικό και

en: HTML filter
el: Φίλτρο HTML

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
el: Ο αριθμός των καταχωρίσεων που πρέπει να έχει ένα θέμα για να θεωρηθεί "καυτό".

en: Default number of forum topics displayed per page.
el: Ο προεπιλεγμένος αριθμός των στοιχείων που θα περιλαμβάνονται σε μια σελίδα.

en: Default display order for topics.
el: Προεπιλεγμένη σειρά παρουσίασης των θεμάτων.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να δημοσιεύσετε νέα ύλη στο φόρουμ.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
el: Η προεπιλεγμένη γλώσσα του λογαριασμού για τα e-mail και η προτιμώμενη γλώσσα για την παρουσίαση του ιστοτόπου.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
el: Ενεργοποίηση της πολυγλωσσικής υποστήριξης για αυτό τον τύπο περιεχομένου. Αν είναι ενεργοποιημένο, ένα πεδίο επιλογής γλώσσας θα προστεθεί στη φόρμα επεξεργασίας, επιτρέποντας την επιλογή μίας από τις <a href="!languages">ενεργοποιημένες γλώσσες</a>. Αν είναι απενεργοποιημένο, οι νέες καταχωρήσεις αποθηκεύονται στην εξ' ορισμού γλώσσα. Το υπάρχον περιεχόμενο δε θα επηρεαστεί από την αλλαγή της επιλογής αυτής.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
el: Οι χρήστες με την άδεια <em>διαχείριση των κόμβων</em> θα μπορούν να παρακάμψουν αυτές τις ρυθμίσεις.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Number of posts on main page
el: Αριθμός καταχωρίσεων στην κύρια σελίδα

en: An error occurred and processing did not complete.
el: Συνέβη ένα σφάλμα και η διεργασία δεν ολοκληρώθηκε.

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Polls
el: Ψηφοφορίες

en: The value provided for %field is not a valid URL.
el: Η τιμή για το %field δεν είναι έγκυρη διεύθυνση URL.

en: Edit field
el: Επεξεργασία πεδίου

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: The name of this website.
el: Το όνομα αυτού του ιστοτόπου.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
el: Το σύνθημα, χαρακτηριστική φράση ή φράση που «τραβάει» του ιστοτόπου σας (συχνά εμφανιζόμενη δίπλα στον τίτλο του ιστοτόπου).

en: Default 403 (access denied) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 403 (δεν επιτρέπεται η πρόσβαση)

en: Default 404 (not found) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 404 (δε βρέθηκε)

en: Number of items in each feed
el: Αριθμός αντικειμένων σε κάθε ροή

en: Default number of items to include in each feed.
el: Εξ' ορισμού αριθμός των αντικειμένων που θα περιλαμβάνονται σε κάθε ροή.

en: Feed content
el: Περιεχόμενο ροής

en: Titles plus teaser
el: Τίτλοι και περίληψη

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
el: Καθολική ρύθμιση για την εξ' ορισμού εμφάνιση των αντικειμένων περιεχομένου σε κάθε ροή.

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: -1 (Unlimited)
el: -1 (Άπειρα)

en: PHP memory limit
el: Όριο μνήμης PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
el: Εξετάστε το ενδεχόμενο αύξησης του ορίου μνήμης της PHP σας σε %memory_minimum_limit για να αποφύγετε πιθανά σφάλματα κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εγκατάστασης.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
el: Εξετάστε το ενδεχόμενο αύξησης του ορίου μνήμης της PHP σας σε %memory_minimum_limit για να αποφύγετε πιθανά σφάλματα κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ενημέρωσης.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
el: Ανάλογα με τις ρυθμίσεις, το Drupal μπορεί να εκτελείται με ένα όριο μνήμης %memory_limit της PHP. Ωστόσο, προτείνεται ένα όριο της τάξης %memory_minimum_limit για το όριο μνήμης της PHP, ειδικότερα αν ο ιστοτόπος σας χρησιμοποιεί πρόσθετες προσαρμοσμένες ή παρεχόμενες από την κοινότητα μονάδες.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
el: Αυξήστε το όριο μνήμης μέσω επεξεργασίας της παραμέτρου memory_limit στο αρχείο %configuration-file και μετά επανεκκινήστε τον διακομιστή ιστοσελίδων σας (ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή συστήματος ή παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για βοήθεια).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
el: Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή συστήματος ή παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για βοήθεια περί αύξησης του ορίου μνήμης PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
el: Συμβουλευτείτε τις <a href="@url">απαιτήσεις Drupal</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
el: Ενεργοποιήστε την υποστήριξη για πολυγλωσσικότητα για αυτόν τον τύπο ύλης. Μόλις η πολυγλωσσικότητα ενεργοποιηθεί, μια νέα επιλογή για τη γλώσσα θα προστεθεί στη φόρμα επεξεργασίας δημοσιεύσεων, που θα σας επιτρέπει να επιλέξετε μια από τις <a href="!languages">ενεργοποιημένες γλώσσες</a>. Μπορείτε επίσης να ενεργοποιήσετε τα εργαλεία μετάφρασης για αυτόν τον τύπο ύλης, που θα σας επιτρέψει να μεταφράσετε το περιεχόμενο των δημοσιεύσεων στις ενεργοποιημένες γλώσσες. Αν η επιλογή είναι ανενεργή, οι νέες δημοσιεύσεις θα αποθηκευθούν στην προεπιλεγμένη γλώσσα. Το υπάρχον δημοσιευμένο υλικό δεν επηρεάζεται από αυτήν την επιλογή.

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να δημιουργούν λογαριασμούς, αλλά χρειάζεται έγκριση από διαχειριστή.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
el: Απαιτείται επιβεβαίωση e-mail όταν επισκέπτης δημιουργεί λογαριασμό

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
el: Αν το πλαίσιο αυτό είναι επιλεγμένο, οι νέοι χρήστες θα απαιτείται να επαληθεύσουν τη διεύθυνση e-mail τους προτού συνδεθούν στον ιστοτόπο και θα τους οριστεί ένα συνθηματικό που θα δημιουργηθεί από το σύστημα. Αν δεν είναι επιλεγμένο, οι χρήστες θα συνδεθούν αμέσως μετά την εγγραφή και θα μπορούν να επιλέξουν το συνθηματικό τους κατά τη δημιουργία του λογαριασμού.

en: User registration guidelines
el: Οδηγίες εγγραφής χρηστών

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
el: Αυτό το κείμενο θα εμφανίζεται στο πάνω μέρος της φόρμας εγγραφής χρήστη και είναι χρήσιμο για να βοηθά ή να καθοδηγεί τους χρήστες σας.

en: Welcome, new user created by administrator
el: Καλωσήρθατε, ένας νέος χρήστης δημιουργήθηκε από το διαχειριστή

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών που δημιουργεί ένας διαχειριστής.

en: Welcome, no approval required
el: Καλωσήρθατε, δεν είναι απαραίτητη η έγκριση

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών κατά την εγγραφή, όταν δεν απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή.

en: Welcome, awaiting administrator approval
el: Καλωσήρθατε, αναμένεται έγκριση από το διαχειριστή

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών κατά την εγγραφή, όταν απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή.

en: Password recovery email
el: E-mail ανάκτησης συνθηματικού

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων που αποστέλλονται στα μέλη που επιθυμούν νέο συνθηματικό.

en: Account activation email
el: E-mail ενεργοποίησης λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες κατά την ενεργοποίηση του λογαριασμού (όταν ένας διαχειριστής ενεργοποιεί ένα λογαριασμό για ένα χρήστη που έχει κάνει ήδη εγγραφή, σε ένα ιστοτόπου που απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή).

en: Notify user when account is activated.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του ενεργοποιηθεί.

en: Account blocked email
el: E-mail για τον αποκλεισμό λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες που οι λογαριασμοί τους αποκλείονται.

en: Notify user when account is blocked.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του αποκλειστεί.

en: Account deleted email
el: E-mail για τη διαγραφή λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες που οι λογαριασμοί τους διαγράφονται.

en: Notify user when account is deleted.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του διαγραφεί.

en: Signature support
el: Υποστήριξη για υπογραφές

en: Picture support
el: Υποστήριξη για εικόνες

en: Picture maximum dimensions
el: Μέγιστες διαστάσεις εικόνας

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
el: Οι μέγιστες διαστάσεις για τις εικόνες, σε pixel.

en: Picture maximum file size
el: Ανώτατο μέγεθος αρχείου εικόνας

en: Maximum file size for pictures, in kB.
el: Το ανώτατο μέγεθος αρχείου για τις εικόνες, σε kB.

en: Picture guidelines
el: Οδηγίες για τις εικόνες

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
el: Το κείμενο αυτό εμφανίζεται στη φόρμα αποστολής αρχείων εικόνων, πέρα από τις υπάρχουσες οδηγίες. Χρησιμεύει στην καθοδήγηση των χρηστών σας.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
el: Το όνομα αυτού του ρόλου. Παράδειγμα: "επιμελητής", "συντακτική επιτροπή", "σχεδιαστής ιστοτόπου".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
el: Ο ρόλος %name υπάρχει ήδη. Ορίστε άλλο όνομα ρόλου.

en: The role has been renamed.
el: Ο ρόλος μετονομάστηκε.

en: The role has been deleted.
el: Ο ρόλος διαγράφηκε.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
el: Προσδιορισμός της πρόσβασης σε λειτουργίες με επιλογή αδειών για ρόλους ομάδων.

en: Edit role
el: Επεξεργασία ρόλου

en: URL, as plain text
el: URL, σαν απλό κείμενο

en:  and others
el:  και άλλους

en: From !last
el: Από !last

en: Private message display template
el: Πρότυπο εμφάνισης προσωπικού μηνύματος

en: Choose the number of conversations that should be listed per page.
el: Επιλέξτε τον αριθμό των συνομιλιών που θα πρέπει να εμφανίζονται ανά σελίδα.

en: Inform the user about new messages on login
el: Ενημέρωση του χρήστη για νέα μηνύματα κατά την σύνδεση

en: This option can safely be disabled if the "New message indication" block is used instead.
el: Αυτή η επιλογή μπορεί να απενεργοποιηθεί με ασφάλεια εάν αντί αυτής χρησιμοποιηθεί το μπλοκ "Ένδειξη νέου μηνύματος".

en: Configure fields
el: Ρύθμιση πεδίων

en: Select which columns/fields should be displayed in the message listings. Subject and Last updated cannot be disabled.
el: Επιλέξτε ποιες στήλες/πεδία θα πρέπει να εμφανίζονται στη λίστα μηνυμάτων. Θέμα και Τελευταία ενημέρωση δεν μπορεί να απενεργοποιηθούν.

en: Delete message
el: Διαγραφή μηνύματος

en: Write new message
el: Σύνθεση μηνύματος

en: A message has been sent to !recipients.
el: Ένα μήνυμα στάλθηκε σε !recipients.

en: Privatemsg links
el: Σύνδεσμοι Privatemsg

en: New message indication
el: Ένδειξη νέου μηνύματος

en: Thread %thread_id not found, unable to answer
el: Το θέμα %thread_id δεν βρέθηκε, αδύνατον να απαντήσετε

en: Query function %function does not exist
el: Η λειτουργία ερωτήματος %function δεν υπάρχει

en: Messages (1 new) | Messages (@count new)
el[0]: Μηνύματα (1 νέο)
el[1]: Μηνύματα (@count νέα)

en: New message | New messages
el[0]: Νέο μήνυμα
el[1]: Νέα μηνύματα

en: Configure private messaging settings.
el: Ρύθμιση παραμέτρων προσωπικών μηνυμάτων.

en: Undo last thread action
el: Αναίρεση τελευταίας ενέργειας θέματος

en: You have previously blocked "@author" from sending you any more messages. Are you sure you want to unblock this user?
el: Έχετε προηγουμένως αποκλείσει τον χρήστη "@author" από το να σας στέλνει μηνύματα. Θέλετε σίγουρα να κάνετε αναίρεση αποκλεισμού γι' αυτόν τον χρήστη;

en: Unblock @author
el: Άρση αποκλεισμού @author

en: Are you sure you want to block "@author" from sending you any more messages?
el: Σίγουρα θέλετε να αποκλείσετε τον χρήστη "@author" από το να σας στέλνει μηνύματα;

en: Block @author
el: Αποκλεισμός @author

en: @author has been blocked from sending you any further messages.
el: Ο @author έχει αποκλειστεί και δεν του επιτρέπεται να σας στέλνει μηνύματα.

en: @author is now allowed to send you new messages.
el: Στον @author επιτρέπεται τώρα να σας στείλει νέα μηνύματα.

en: Block user messages
el: Αποκλεισμός μηνυμάτων χρήστη

en: Allows users to block other users from sending them messages.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να εμποδίζουν άλλους χρήστες να τους στέλνουν μηνύματα.

en: Subject of notification messages
el: Θέμα μηνυμάτων ειδοποίησης

en: Body of notification messages
el: Κυρίως κείμενο μηνυμάτων ειδοποίησης

en: E-mail notify
el: Ειδοποιήσεις e-mail

en: Privatemsg Email Notification
el: Privatemsg ειδοποίηση ηλεκτρονικού μηνύματος

en: Notifies users about new Private Messages via Email.
el: Ειδοποιεί τους χρήστες μέσω e-mail όταν έχουν νέα προσωπικά μηνύματα.

en: Search message body
el: Αναζήτηση στο κυρίως μήνυμα

en: WARNING: turning on this feature will slow down search performance by a large factor. Gets worse as your messages database increases.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Η ενεργοποίηση αυτής της λειτουργίας θα επιβραδύνει την απόδοση της αναζήτησης σε μεγάλο βαθμό. Χειροτερεύει καθώς αυξάνουν τα μηνύματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Tags for this conversation
el: Ετικέτες για αυτήν τη συζήτηση

en: Tag this conversation
el: Προσθήκη ετικέτας στη συζήτηση

en: Tag %tag was ignored because you do not have permission to create new tags.
el: Η ετικέτα %tag αγνοήθηκε επειδή δεν έχετε δικαίωμα να δημιουργήσετε νέες ετικέτες.

en: All messages
el: Όλα τα μηνύματα

en: Privatemsg filter
el: Φίλτρο Privatemsg

en: Allow users to filter messages using tags or other criteria.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να φιλτράρουν μηνύματα με ετικέτες ή άλλα κριτήρια.

en: Base name
el: Όνομα βάσης

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: No new
el: Χωρίς νέα

en: New @node_type
el: Νέο: @node_type

en: View topic
el: Προβολή θέματος

en: Topic Icon
el: Εικονίδιο θέματος

en: Icon that shows new posts, hot, sticky, locked, etc.
el: Εικονίδιο που δείχνει νέες δημοσιεύσεις, καυτές, επισημασμένες, κλειδωμένες, κλπ.

en: Topic Pager
el: Πλοηγός θεμάτων

en: Small pager for individual topics.
el: Μικρός πλοηγός για μεμονωμένα θέματα.

en: Forum topic list
el: Λίστα θεμάτων φόρουμ

en: Total pages shown
el: Σελίδες που θα εμφανίζονται συνολικά

en: Source of forum ID
el: Πηγή της ID του φόρουμ

en: Subforums
el: Υποκατηγορίες

en: No new posts
el: Χωρίς νέα μηνύματα

en: Hot topic with new posts
el: Καυτό θέμα με νέα μηνύματα

en: Hot topic without new posts
el: Καυτό θέμα χωρίς νέα μηνύματα

en: Sticky topic
el: Επισημασμένο θέμα

en: Locked topic
el: Κλειδωμένο θέμα

en: Sticky:
el: Επισημασμένο:

en: Naked
el: Γυμνό

en: Naked Stacked
el: Γυμνό οριζόντια

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: Region settings
el: Ρυθμίσεις περιοχής

en: Indexed
el: Ευρετηριοποιημένο

en: Create tag
el: Δημιουργία ετικέτας

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: Content type name
el: Όνομα τύπου ύλης

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: %name must be an integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Regional settings
el: Τοπικές ρυθμίσεις

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Hello <strong>@username</strong>
el: Γεια σας <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
el: Εμφάνιση των συντομεύσεων

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Gallery page
el: Σελίδα γκαλερί

en: Structure
el: Δομή

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: User information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: (1 new) | (@count new)
el[0]: (1 νέο)
el[1]: (@count νέα)

en: Flush deleted messages
el: Εκκαθάριση διαγραμμένων μηνυμάτων

en: Enable the flushing of deleted messages. Requires that cron is enabled
el: Ενεργοποιήστε το άδειασμα των διαγραμμένων μηνυμάτων. Απαιτεί να είναι ενεργοποιημένο το cron

en: Flush messages after they have been deleted for more days than
el: Άδειασμε των μηνυμάτων που έχουν διαγραφεί για περισσότερες μέρες από

en: Maximum number of messages to flush per cron run
el: Μέγιστος αριθμός μηνυμάτων προς διαγραφή σε κάθε εκτέλεση του cron

en: The previous action can be <a href="!undo">undone</a>.
el: Η προηγούμενη ενέργεια μπορεί να <a href="!undo">αναιρεθεί</a>.

en: Marked 1 thread as unread. | Marked @count threads as unread.
el[0]: Σημειώθηκε 1 θέμα ως μη αναγνωσμένο.
el[1]: Σημειώθηκαν @count θέματα ως μη αναγνωσμένα.

en: Marked 1 thread as read. | Marked @count threads as read.
el[0]: Σημειώθηκε 1 θέμα ως διαβασμένο.
el[1]: Σημειώθηκαν @count θέματα ως διαβασμένα.

en: Deleted 1 thread. | Deleted @count threads.
el[0]: Διαγράφηκε 1 θέμα.
el[1]: Διαγράφηκαν @count θέματα.

en: Restored 1 thread. | Restored @count threads.
el[0]: Επαναφέρθηκε @count θέμα
el[1]: Επαναφέρθηκαν @count θέματα

en: This area is used to define user blocking rules for the Privatemsg module. Rules allow control of who may block messages from whom. By default all users are allowed to block messages from anyone else. However, a site may have groups of users that need to contact or get information to others, for example: the site may have administrative staff or be a forum with moderators. Groups of users are defined by roles, which can be managed on the <a href="@roles">roles configuration page</a>.
el: Αυτή η περιοχή χρησιμοποιείται για να καθορίσει κανόνες αποκλεισμού χρήστη για την μονάδα Privatemsg. Κανόνες που επιτρέπουν τον έλεγχο του ποιος μπορεί να μπλοκάρει τα μηνύματα από ποιον. Εξ ορισμού, όλοι οι χρήστες μπορούν να αποκλείσουν μηνύματα από οποιονδήποτε άλλον. Ωστόσο, ένας ιστότοπος μπορεί να έχει ομάδες χρηστών που πρέπει να έλθουν σε επαφή ή να πάρουν πληροφορίες από άλλους, για παράδειγμα: ο ιστότοπος μπορεί να έχει διαχειριστικό προσωπικό ή να είναι ένα φόρουμ με συντονιστές. Οι ομάδες των χρηστών ορίζονται από ρόλους, οι οποίοι διαχειρίζονται στην <a href="@roles">σελίδα ρύθμισης ρόλων</a>.

en: Disallow blocking author
el: Απαγόρευση αποκλεισμού συντάκτη

en: Disallow sending message
el: Απαγόρευση αποστολής μηνύματος

en: Remove rule
el: Αφαίρεση κανόνα

en: If the author has the role
el: Εάν ο συντάκτης έχει το ρόλο

en: And the recipient has the role
el: Και ο παραλήπτης έχει το ρόλο

en: No rules have been added. All users may block private messages from each other. To limit which users may be blocked, click 'Add new rule'.
el: Δεν προστέθηκαν κανόνες. Όλοι οι χρήστες μπορούν να αποκλείσουν προσωπικά μηνύματα από τους άλλους. Για να περιορίσετε ποιοι χρήστες μπορούν να μπλοκαριστούν, κάντε κλικ στο κουμπί 'Προσθήκη νέου κανόνα'.

en: User blocking rules
el: Κανόνες αποκλεισμού χρήστη

en: Configure rules for which users may block each other.
el: Ρυθμίστε κανόνες για το ποιοι χρήστες μπορούν να αποκλείσουν τους άλλους.

en: Notify users of new private messages by default
el: Ειδοποίηση των χρηστών για νέα προσωπικά μηνύματα από προεπιλογή

en: Receive email notification for incoming private messages
el: Να ειδοποιούμαι με e-mail όταν υπάρχουν νέα προσωπικά μηνύματα

en: No tags available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ετικέτες.

en: Edit @tag
el: Επεξεργασία @tag

en: Public tags are visible for all users, private tags are only visible if they use them.
el: Οι δημόσιες ετικέτες είναι ορατές για όλους τους χρήστες, οι προσωπικές είναι ορατές μόνο εάν τις χρησιμοποιούν.

en: Save tag
el: Αποθήκευση ετικέτας

en: Tag already exists, choose a different name.
el: Η ετικέτα υπάρχει ήδη. Επιλέξτε διαφορετικό όνομα.

en: Tag updated.
el: Ετικέτα ενημερώθηκε.

en: Tag created.
el: Ετικέτα Δημιουργήθηκε

en: Are you sure you want to delete?
el: Είστε σίγουροι πως Θέλετε να διαγράψετε;

en: Tag has been deleted
el: Η ετικέτα διαγράφηκε

en: Choose the default list option
el: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη επιλογή λίστας

en: Choose which of the two lists are shown by default when following the messages link.
el: Επιλέξτε ποια από τις δύο λίστες θα εμφανίζεται από προεπιλογή, όταν ακολουθηθεί ο σύνδεσμος των μηνυμάτων.

en: Apply Tag
el: Εφαρμογή ετικέτας

en: Remove Tag...
el: Αφαίρεση ετικέτας...

en: Remove Tag
el: Αφαίρεση ετικέτας

en: The selected conversations have been tagged.
el: Προστέθηκαν ετικέτες στις επιλεγμένες συζητήσεις.

en: The tag has been removed from the selected conversations.
el: Η ετικέτα έχει αφαιρεθεί από τις επιλεγμένες συνομιλίες.

en: Configure tags.
el: Ρύθμιση ετικετών.

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Site email address
el: Διεύθυνση email ιστοτόπου

en: Administer forums
el: Διαχείριση φόρουμ

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: By default, deleted messages are only hidden from the user but still stored in the database. These settings control if and when messages should be removed.
el: Από προεπιλογή, τα διαγραμμένα μηνύματα κρύβονται από το χρήστη, αλλά εξακολουθούν να αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων. Αυτές οι ρυθμίσεις ελέγχουν, αν και πότε τα μηνύματα θα πρέπει να αφαιρεθούν.

en: Threads per page
el: Θέματα ανά σελίδα

en: Number of messages on thread pages
el: Αριθμός των μηνυμάτων στις σελίδες θέματος

en: Threads will not show more than this number of messages on a single page.
el: Τα Θέματα δεν θα εμφανίζουν περισσότερο από αυτόν τον αριθμό των μηνυμάτων σε μία μόνο σελίδα.

en: Display different amount of messages on first thread page
el: Εμφάνιση διαφορετικού αριθμού μηνυμάτων στην πρώτη σελίδα του θέματος

en: By default, the first thread page shows the maximally allowed amount of messages. Enable this checkbox to set a different value.
el: Από προεπιλογή, η πρώτη σελίδα του θέματος δείχνει τη μέγιστη επιτρεπόμενη ποσότητα των μηνυμάτων. Ενεργοποιήστε αυτό το πλαίσιο επιλογής για να ορίσετε μια διαφορετική τιμή.

en: Number of messages on first thread page
el: Αριθμός μηνυμάτων που θα εμφανίζονται στην πρώτη σελίδα

en: The number of messages to be displayed on first thread page. Displays the newest messages.
el: Ο αριθμός των μηνυμάτων που θα εμφανίζονται στην πρώτη σελίδα του θέματος. Εμφανίζει τα νεότερα μηνύματα.

en: Display older messages
el: Εμφάνιση παλαιότερων μηνυμάτων

en: Display newer messages
el: Εμφάνιση νεότερων μηνυμάτων

en: !previous_link Displaying messages @from - @to of @total !newer_link
el: !previous_link Εμφανίζονται τα μηνύματα @from - @to από @total !newer_link

en: Delete this message for all users?
el: Διαγραφή μηνύματος για όλους τους χρήστες;

en: Tick the box to delete the message for all users.
el: Σημειώστε το κουτί για να διαγράψετε το μήνυμα για όλους τους χρήστες.

en: Message has been deleted for all users.
el: Το μήνυμα έχει διαγραφεί για όλους τους χρήστες.

en: Message has been deleted.
el: Το μήνυμα διαγράφηκε.

en: Save filter
el: Αποθήκευση φίλτρου

en: Send Privatemsg link
el: Σύνδεσμος αποστολής Privatemsg

en: Displays a link to send a private message to a user.
el: Εμφανίζει έναν σύνδεσμο για την αποστολή ενός προσωπικού μηνύματος σε ένα χρήστη.

en: Define the text to use for the link title. You can use replacement tokens to insert any existing field output.
el: Ορίστε το κείμενο που θα χρησιμοποιηθεί για τον τίτλο του συνδέσμου. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε tokens αντικατάστασης για να εισάγετε οποιοδήποτε υπάρχων παράγωγο πεδίου.

en: Pre-filled subject
el: Προ καταχωρημένο θέμα

en: Define the subject that will be pre-filled in the send message form. You can use replacement tokens to insert any existing field output.
el: Ορίστε το θέμα που θα προ-συμπληρωθεί στην φόρμα αποστολής μηνύματος. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε tokens αντικατάστασης για να εισάγετε οποιοδήποτε υπάρχων παράγωγο πεδίου.

en: Return to view after message was sent.
el: Επιστροφή στο μήνυμα μετά την αποστολή του.

en: Should the user be redirected back to the current view when the message was sent.
el: Πρέπει ο χρήστης να κατευθυνθεί εκ νέου στην τρέχουσα προβολή, όταν σταλθεί το μήνυμα.

en: Entities
el: Οντότητες

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
el: H διεύθυνση IP του υπολογιστή από τον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The URL of the comment.
el: Το URL του σχολίου.

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: The URL of the comment's edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του σχολίου.

en: The date the comment was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
el: Ο γονέας του σχολίου, αν είναι ενεργοποιημένα το νήματα.

en: The node the comment was posted to.
el: Ο κόμβος στον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: New comment count
el: Μετρητής νέων σχολίων

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The URL of the node's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας του κόμβου.

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The date the node was most recently updated.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβας.

en: The author of the node.
el: Ο συντάκτης του κόμβου.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
el: Ο αριθμός ψήφων που υποβλήθηκαν σε μια δημοσκόπηση κόμβου.

en: Poll winner
el: Νικητής ψηφοφορίας

en: The winning poll answer.
el: Η απάντηση νικητής της δημοσκόπησης.

en: Poll winner votes
el: Ψήφοι νικητή δημοσκόπησης

en: The number of votes received by the winning poll answer.
el: Ο αριθμός ψήφων που έλαβε η απάντηση νικητής.

en: Poll winner percent
el: Ποσοστό νικητή δημοσκόπησης

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
el: Το ποσοστό των ψήφων που έλαβε η νικήτρια απάντηση της δημοσκόπησης.

en: The length of time the poll node is set to run.
el: Ο χρόνος για τον οποίο η δημοσκόπηση του κόμβου θα είναι ανοικτή.

en: The number of visitors who have read the node.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο.

en: The number of visitors who have read the node today.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο σήμερα.

en: Last view
el: Τελευταία προβολή

en: The date on which a visitor last read the node.
el: Η ημερομηνία που ένας επισκέπτης διάβασε τον κόμβο τελευταία.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: Login page
el: Σελίδα εισόδου

en: The URL of the site's login page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας σύνδεσης χρήστη, του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the uploaded file.
el: Το μοναδικό ID του απεσταλμένου αρχείου.

en: The name of the file on disk.
el: Το όνομα του αρχείου στο δίσκο.

en: The size of the file, in kilobytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
el: Η διεύθυνση URL με την οποία είναι προσβάσιμο το αρχείο από τον ιστό.

en: The date the file was most recently changed.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία αλλαγής του αρχείου.

en: The user who originally uploaded the file.
el: Ο χρήστης που αρχικά έστειλε το αρχείο.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
el: Ο αριθμός των κόμβων που έχουν σημανθεί με αυτό τον όρο ταξινόμησης.

en: The URL of the taxonomy term.
el: Το URL του όρου ταξινόμησης.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
el: To λεξιλόγιο στο οποίο ανήκει ο όρος.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
el: Ο γονικός όρος ενός όρου ταξινόμησης, αν υπάρχει τέτοιος.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: Term count
el: Σύνολο όρων

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
el: Ο αριθμός των όρων που ανήκουν στο λεξιλόγιο ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The url of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού του χρήστη.

en: The date the user last logged in to the site.
el: Η ημερομηνία που ο χρήστης συνδέθηκε τελευταία στον ιστοτόπο.

en: The date the user account was created.
el: Ημερομηνία που δημιουργήθηκε ο χρήστης.

en: Sender name
el: Όνομα αποστολέα

en: Sender email
el: ￼￼Email αποστολέα

en: Default country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: All pages except those listed
el: Να εμφανίζεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Only the listed pages
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Cache blocks
el: Λανθάνουσα μνήμη για τα μπλοκ

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
el: Επιλέξτε πού θα αποθηκεύονται τα τελικά αρχεία. Τα ιδιωτικά αρχεία έχουν σημαντικά μεγαλύτερη επιβάρυνση στην απόδοση από ότι τα δημόσια αρχεία, αλλά σας επιτρέπουν να περιορίζετε την πρόσβαση σε αρχεία μέσα σε αυτό το πεδίο.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
el: Προαιρετικός υποκατάλογος μέσα στον κατάλογο προορισμού όπου θα αποθηκεύονται τα αρχεία. Μην συμπεριλαμβάνετε καθέτους που προηγούνται ή έπονται.

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
el: Ο αριθμός των απαντήσεων που πρέπει να έχει ένα θέμα για να θεωρηθεί "καυτό".

en: Add new @node_type
el: Πρόσθεσε νέο @node_type

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
el: <a href="@login">Συνδεθείτε</a> για να υποβάλετε νέο περιεχόμενο στο φόρουμ.

en: Forum navigation vocabulary
el: Λεξιλόγιο πλοήγησης φόρουμ

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
el: Αν δεν αποσταλεί καμία εικόνα, θα εμφανίζεται αυτή η εικόνα.

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Detection method
el: Μέθοδος ανίχνευσης

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
el: Η διαδρομή στην οποία παραπέμπει αυτό το στοιχείο μενού. Αυτή μπορεί να είναι μια εσωτερική διαδρομή του Drupal, όπως η %add-node, ή μια εξωτερική διεύθυνση URL, όπως η %drupal. Εισάγετε %front για παραπομπή στην αρχική σελίδα του ιστοτόπου.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
el: Ο μέγιστος αριθμός θυγατρικών στοιχείων του μενού είναι ορισμένος σε !maxdepth. Μερικές παραπομπές των γονικών μενού μπορεί να μην εμφανίζονται αν η επιλογή του ξεπερνάει αυτό το όριο.

en: No Main links
el: Χωρίς Κύριους συνδέσμους

en: Source for the Main links
el: Πηγή για τους Κύριους συνδέσμους

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
el: Επιλέξτε τι θα πρέπει να εμφανίζεται ως πρωτεύοντες σύνδεσμοι. (συνήθως στο πάνω μέρος της σελίδας).

en: No Secondary links
el: Χωρίς δευτερεύοντες συνδέσμους

en: Source for the Secondary links
el: Πηγή για τους Δευτερεύοντες συνδέσμους

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Preview before submitting
el: Προεπισκόπηση πριν από την υποβολή

en: Display author and date information.
el: Εμφάνιση συντάκτη και ημερομηνίας.

en: Author username and publish date will be displayed.
el: Εμφάνιση του ονόματος χρήστη του συντάκτη και της ημερομηνίας δημοσίευσης.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
el[0]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο;
el[1]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα αντικείμενα;

en: <em>Edit @type</em> @title
el: <em>Επεξεργασία @type</em> @title

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
el: Εισάγετε μια εξήγηση για τις αλλαγές που κάνετε. Αυτό θα βοηθήσει να καταλάβουν οι άλλοι συντάκτες το σκοπό σας.

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Search result
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Edit own %type_name content
el: Επεξεργασία δικής τους ύλης %type_name

en: Edit any %type_name content
el: Επεξεργασία οποιασδήποτε ύλης %type_name

en: Delete own %type_name content
el: Διαγραφή δικής τους ύλης %type_name

en: Delete any %type_name content
el: Διαγραφή οποιασδήποτε ύλης %type_name

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
el: Ο μέγιστος αριθμός αναρτήσεων που εμφανίζονται σε σελίδες επισκόπησης όπως η αρχική σελίδα.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν δεν επιτρέπεται η πρόσβαση του συγκεκριμένου χρήστη στο έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν κανένα άλλο περιεχόμενο δεν ταιριάζει με το έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "η σελίδα δεν βρέθηκε".

en: Compress cached pages.
el: Συμπίεση λανθάνουσας μνήμης των σελίδων

en: Description of your site, included in each feed.
el: Περιγραφή του ιστοτόπου, περιλαμβάνεται σε κάθε ροή.

en: Users may set their own time zone.
el: Οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
el: Υπενθύμιση των χρηστών κατά τη σύνδεσή τους ότι η δική τους ζώνη ώρας δεν έχει τεθεί.

en: Only applied if users may set their own time zone.
el: Εφαρμόζεται μόνο όταν οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας.

en: Time zone for new users
el: Ζώνη ώρας για τους νέους χρήστες

en: Default time zone.
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας.

en: Empty time zone.
el: Κενή ζώνη ώρας.

en: Users may set their own time zone at registration.
el: Οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας κατά την εγγραφή τους.

en: Put site into maintenance mode
el: Θέσατε τον ιστοτόπο σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης

en: Maintenance mode message
el: Μήνυμα κατάστασης λειτουργίας συντήρησης

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
el: Μήνυμα που θα εμφανίζεται στους επισκέπτες όταν ο ιστοτόπος είναι σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης.

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει περιεχόμενο που να έχει ταξινομηθεί με αυτόν τον όρο.

en: Installing updates
el: Εγκατάσταση ενημερώσεων

en: Preparing to update your site
el: Προετοιμασία για την ενημέρωση του ιστοτόπου σας

en: Downloading updates failed:
el: Η λήψη των ενημερώσεων απέτυχε:

en: Updates downloaded successfully.
el: Οι ενημερώσεις λήφθηκαν με επιτυχία.

en: Fatal error trying to download.
el: Ανεπανόρθωτο σφάλμα κατά την προσπάθεια λήψης.

en: Downloading %project
el: Γίνεται λήψη %project

en: Failed to download %project from %url
el: Απέτυχε η λήψη %project from %url

en: Update manager
el: Διαχειριστής ενημερώσεων

en: Picture directory
el: Κατάλογος εικόνων

en: Account cancellation confirmation
el: Επιβεβαίωση ακύρωσης λογαριασμού

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
el: Επεξεργαστείτε τα μηνύματα e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες όταν  επιχειρούν να ακυρώσουν τους λογαριασμούς τους.

en: Fixed width
el: Σταθερό πλάτος

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Sort By
el: Ταξινόμηση κατά

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστος αριθμός ψευδώνυμων που θα δημιουργηθούν. Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Το @max είναι η μέγιστη δυνατή τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
el: Τι θα πρέπει να κάνει το Pathauto όταν ενημερώνει υπάρχον αντικείμενο για το οποίο υπάρχει ήδη ψευδώνυμο;

en: Reduce strings to letters and numbers
el: Μείωση των αλφαριθμητικών σε γράμματα και αριθμούς

en: Choose aliases to delete
el: Επιλέξτε ψευδώνυμα για διαγραφή

en: All aliases
el: Όλα τα ψευδώνυμα

en: Notify of Path Changes
el: Ειδοποίηση για αλλαγές στις διαδρομές

en: Determines whether or not users are notified.
el: Καθορίζει αν οι χρήστες ενημερώνονται ή όχι.

en: Footer first column
el: Υποσέλιδο πρώτη στήλη

en: Footer second column
el: Υποσέλιδο δεύτερη στήλη

en: Footer third column
el: Υποσέλιδο τρίτη στήλη

en: Footer fourth column
el: Υποσέλιδο τέταρτη στήλη

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: Link field
el: Πεδίο συνδέσμου

en: Attachment before
el: Συνημμένο πριν

en: Attachment after
el: Συνημμένο μετά

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: Translation source node
el: Πηγαίος κόμβος για τη μετάφραση

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
el: Οι εξωτερικές πηγές μπορούν να βελτιστοποιούνται αυτόματα, γεγονός που θα μειώσει τόσο το μέγεθος όσο και τον αριθμό των αιτήσεων προς τον ιστοτόπο σας.

en: You have <a href="@messages">1 unread message</a>. | You have <a href="@messages">@count unread messages</a>
el[0]: Έχετε <a href="@messages">1 μη αναγνωσμένο μήνυμα</a>
el[1]: Έχετε <a href="@messages">@count μη αναγνωσμένα μηνύματα</a>

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Cache pages for anonymous users
el: Λανθάνουσα μνήμη σελίδων για ανώνυμους χρήστες

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Triptych first
el: Πρώτη ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych middle
el: Μεσαία ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych last
el: Τελαυταία ζώνη τρίπτυχου

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Sidebar background
el: Φόντο πλευρικής στήλης

en: Sidebar borders
el: Πλαίσια πλευρικής στήλης

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
el: Η λανθάνουσα μνήμη για τις σελίδες δεν θα επαναδημιουργηθεί μέχρι να παρέλθει, τουλάχιστον, αυτός ο χρόνος.

en: Expiration of cached pages
el: Λήξη  σελίδων λανθάνουσας μνήμης

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
el: Ο μέγιστος χρόνος όπου μια εξωτερική λανθάνουσα μνήμη μπορεί να χρησιμοποιήσει μια παλιά έκδοση μιας σελίδας.

en: Last seen
el: Τελευταία παρουσία

en: Title and slogan
el: Τίτλος και σλόγκαν

en: Jump to top of page
el: Πήγαινε στην αρχή της σελίδας

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
el: Χωρίστε τις επεκτάσεις με κενό ή κόμμα και χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
el: Ο πηγαίος κόμβος για την μετάφραση του τρέχοντα κόμβου.

en: Account cancellation URL
el: Το URL ακύρωσης του λογαριασμού

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
el: Η διεύθυνση URL της επιβεβαίωσης διαγραφής σελίδας του λογαριασμού χρήστη.

en: One-time login URL
el: URL σύνδεσης μιας χρήσης

en: The URL of the one-time login page for the user account.
el: Το URL μιας χρήσης για την σύνδεση του χρήστη.

en: Tokens related to menu links.
el: Σύμβολα αντικατάστασης που σχετίζονται με τους συνδέσμους των μενού.

en: The unique ID of the menu link.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του συνδέσμου του μενού.

en: The title of the menu link.
el: Ο τίτλος του συνδέσμου του μενού.

en: The URL of the menu link.
el: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου του μενού.

en: The menu link's parent.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Tokens related to the current page request.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την αίτηση της τρέχουσας σελίδας.

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: The book page associated with the node.
el: Η σελίδα βιβλίου που σχετίζεται με τον κόμβο.

en: The menu link for this node.
el: Ο σύνδεσμος του μενού για αυτόν τον κόμβο.

en: Send @name a private message
el: Στείλε στον @name ένα προσωπικό μήνυμα

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μήκος κειμένου σε οποιοδήποτε συστατικό του ψευδώνυμου (πχ. [τίτλος]). Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: The field %name is not a valid number.
el: Το πεδίο %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: The field %name cannot be greater than @max.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μικρότερο από @min.

en: Bulk updating URL aliases
el: Μαζική ενημέρωση ψευδωνύμων URL

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
el[0]: Δημιουργήθηκε ένα ψευδώνυμο URL
el[1]: Δημιουργήθηκαν @count ψευδώνυμα URL

en: Taxonomy term paths
el: Διαδρομές όρων ταξινόμησης

en: Forum paths
el: Διαδρομές φόρουμ

en: User paths
el: Διαδρομές χρηστών

en: Blog paths
el: Διαδρομές ιστολογίων

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
el[0]: Ενημερώθηκε το ψευδώνυμο διεύθυνσης URL για 1 λογαριασμό.
el[1]: Ενημερώθηκαν τα ψευδώνυμα διευθύνσεων URL για @count λογαριασμούς.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: New field name
el: Όνομα νέου πεδίου

en: Administrative overlay
el: Διαχειριστικό υπέρθεμα

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, μόνο οι χρήστες με την <a href="@permissions-url">άδεια</a> "πρόσβαση στον ιστοτόπο όταν είναι σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης" θα μπορούν να έχουν πρόσβαση στον ιστοτόπο για να εκτελέσουν εργασίες συντήρησης. Όλοι οι άλλοι επισκέπτες θα βλέπουν το μήνυμα κατάστασης λειτουργίας συντήρησης που ορίζεται παρακάτω. Οι χρήστες που έχουν το δικαίωμα μπορούν να εισέλθουν κατευθείαν μέσω της σελίδας <a href="@user-login">εισόδου χρήστη</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
el: Υποκατάλογος μέσα στον κατάλογο αποστολής αρχείων που θα αποθηκεύονται οι εικόνες.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: and where %property is %value
el: και όπου %property είναι %value

en: where %property is %value
el: όπου %property είναι %value

en: and where
el: και όπου

en: The menu link's root.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Choose a file
el: Επιλέξτε αρχείο

en: Aggregate and compress CSS files.
el: Συνάθροιση και συμπίεση των αρχείων CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
el: Συνάθροιση των αρχείων JavaScript.

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Asc
el: Αύξ

en: Access the views administration pages.
el: Πρόσβαση στις σελίδες διαχείρισης views.

en: Bypass access control when accessing views.
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης κατά την πρόσβαση στα views.

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: Tokens related to the current date and time.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την τωρινή μέρα και ώρα.

en: The URL of the @entity.
el: Το URL του @entity.

en: The content type of the node.
el: Ο τύπος ύλης του κόμβου.

en: Tokens related to content types.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τους τύπους ύλης.

en: The name of the content type.
el: Το όνομα του τύπου ύλης.

en: The unique machine-readable name of the content type.
el: Το μοναδικό όνομα-μηχανής του τύπου ύλης.

en: The optional description of the content type.
el: Η προαιρετική περιγραφή του τύπου ύλης.

en: The number of nodes belonging to the content type.
el: Ο αριθμός των κόμβων που ανήκουν στον τύπου ύλης.

en: The URL of the content type's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του τύπου ύλης.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του όρου ταξινόμησης.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του λεξιλογίου.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του λεξιλογίου.

en: The picture of the user.
el: Η εικόνα του χρήστη.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
el: Το συγκεκριμένο όρισμα της τρέχουσας σελίδας (πχ. το 'arg:1' στη σελίδα 'node/1' επιστρέφει '1').

en: Tokens related to URLs.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα URLs.

en: Relative URL
el: Σχετικό URL

en: The relative URL.
el: Η σχετική διεύθυνση URL.

en: Absolute URL
el: Απόλυτο URL

en: The absolute URL.
el: Η απόλυτη διεύθυνση URL.

en: Tokens related to menus.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα μενού.

en: The unique machine-readable name of the menu.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του μενού.

en: The optional description of the menu.
el: Η προαιρετική περιγραφή του μενού.

en: Menu link count
el: Το σύνολο των συνδέσμων του μενού.

en: The number of menu links belonging to the menu.
el: Ο αριθμός των συνδέσμων που ανήκουν στο μενού.

en: The URL of the menu's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του μενού.

en: The menu of the menu link.
el: Το μενού του συνδέσμου.

en: The URL of the menu link's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του συνδέσμου του μενού.

en: @category @type field.
el: πεδίο @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.

[ctx: day_name]
en: Sunday
el: Κυριακή

[ctx: day_name]
en: Monday
el: Δευτέρα

[ctx: day_name]
en: Tuesday
el: Τρίτη

[ctx: day_name]
en: Wednesday
el: Τετάρτη

[ctx: day_name]
en: Thursday
el: Πέμπτη

[ctx: day_name]
en: Friday
el: Παρασκευή

[ctx: day_name]
en: Saturday
el: Σάββατο

en: jQuery compression level
el: Επίπεδο συμπίεσης jQuery

en: Production (minified)
el: Παραγωγής (ελαχιστοποιημένο)

en: Development (uncompressed)
el: Ανάπτυξης (ασυμπίεστο)

en: jQuery %jquery and jQuery UI %ui
el: jQuery %jquery και jQuery UI %ui

en: Underscore
el: Κάτω παύλα

en: Page:
el: Σελίδα:

en: Bypass views access control
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης στα views

en: No results behavior
el: Συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Edit @section
el: Επεξεργασία @section

en: Edit this view to add a display.
el: Επεξεργασία αυτού του view για προσθήκη νέας απεικόνισης.

en: Add view from template
el: Προσθήκη view από πρότυπο

en: View to insert
el: View που θα εισαχθεί

en: The view to insert into this area.
el: Το view που θα εισαχθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Inherit contextual filters
el: Κληρονόμηση συναφών φίλτρων

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
el: Αν επιλεχθεί, αυτό το view θα λάβει τα ίδια συναφή φίλτρα με τον γονέα του.

en: Recursion detected in view @view display @display.
el: Εντοπίστηκε αναδρομή στο view @view απεικόνιση @display.

en: Exception value
el: Τιμή εξαίρεσης

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
el: Εάν ληφθεί αυτή η τιμή, το φίλτρο θα αγνοηθεί˙ π.χ., "όλες οι τιμές"

en: Provide title
el: Παροχή τίτλου

en: Override breadcrumb
el: Παράκαμψη breadcrumb

en: Provide breadcrumb
el: Παροχή breadcrumb

en: Apply and continue
el: Εφαρμογή και συνέχεια

en: Create new filter group
el: Δημιουργία νέας ομάδας φίλτρων

en: Configure @type: @item
el: Παραμετροποίηση @type: @item

en: Create a menu link
el: Δημιουργία συνδέσμου μενού

en: Include an RSS feed
el: Συμπερίληψη μιας ροής RSS

en: Feed path
el: Διαδρομή ροής

en: Feed row style
el: Στυλ γραμμής ροής

en: Create a block
el: Δημιουργία μπλοκ

en: of fields
el: από πεδία

en: of type
el: του τύπου

en: tagged with
el: με ετικέτα

en: Should links be displayed below each comment
el: Να παρουσιάζονται σύνδεσμοι κάτω από κάθε σχόλιο

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
el: με συνδέσμους (επιτρέπει τους χρήστες να απαντούν στο σχόλιο, κτλ.)

en: without links
el: χωρίς συνδέσμους

en: teasers
el: περιλήψεις

en: full posts
el: πλήρεις δημοσιεύσεις

en: titles
el: τίτλοι

en: titles (linked)
el: τίτλοι (με σύνδεσμο)

en: Welcome to our latest members: !users
el: Καλωσορίζουμε τα νεώτερα μέλη μας: !users

en: jQuery and jQuery UI CDN
el: jQuery και jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
el: Να χρησιμοποιηθεί το jQuery και jQuery UI από CDN. Αν το CDN δεν είναι διαθέσιμο, θα χρησιμοποιηθεί η τοπική έκδοση του jQuery και jQuery UI.

en: jQuery Version
el: Έκδοση jQuery

en: The user roles associated with the user account.
el: Οι ρόλοι που συνδέονται με το λογαριασμό χρήστη.

en: Brief URL
el: Σύντομο URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
el: Το URL χωρίς το πρωτόκολλο επικοινωνίας και την τελευταία κάθετο.

en: Tokens related to arrays of strings.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με πίνακες συμβολοσειρών.

en: The first element of the array.
el: Το πρώτο στοιχείο του πίνακα.

en: The last element of the array.
el: Το τελευταίο στοιχείο του πίνακα.

en: The number of elements in the array.
el: Ο αριθμών των στοιχείων του πίνακα.

en: The array reversed.
el: Ο πίνακας ανεστραμμένος.

en: The array of keys of the array.
el: Ο πίνακας κλειδιών του πίνακα.

en: Imploded
el: Κλειστό

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
el: Οι τιμές του πίνακα συνενωμένες μεταξύ τους με ένα προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό.

en: Unsorted
el: Αταξινόμητα

en: (Machine name: @type)
el: (Όνομα μηχανής: @type)

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
el: Οι <a href="!url">ρυθμίσεις της μονάδας Redirect</a> επηρεάζουν το αν δημιουργείται ανακατεύθυνση κατά τη διαγραφή ενός ψευδώνυμου.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
el: Εξετάστε την εγκατάσταση της <a href="!url">μονάδας Redirect</a> για να δημιουργούνται ανακατευθύνσεις όταν αλλάζουν τα ψευδώνυμα.

en: Path module form elements
el: Στοιχεία φόρμας μονάδας Path

en: Right square bracket
el: Αριστερή τετράγωνη αγκύλη

en: Plus sign
el: Σύμβολο συν

en: Equal sign
el: Σύμβολο ίσον

en: Percent sign
el: Σύμβολο επί τοις εκατό

en: Dollar sign
el: Δολάριο

en: At sign
el: Σύμβολο @

en: Exclamation mark
el: Θαυμαστικό

en: Tilde
el: Περισπωμένη

en: Left parenthesis
el: Αριστερή παρένθεση

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Edited by
el: Επεξεργάστηκε από

en: Creator field
el: Πεδίο δημιουργού

en: A date in '@type' format. (%date)
el: Μία ημερομηνία στη μορφή '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
el: Ο ριζικός όρος του όρου ταξινόμησης.

en: File byte size
el: Μέγεθος αρχείου

en: The size of the file, in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε bytes.

en: Query string value
el: Τιμή αλφαριθμητικού ερωτήματος

en: The value of a specific query string field of the current page.
el: Η τιμή του συγκεκριμένου πεδίου του αλφαριθμητικού ερωτήματος της τρέχουσας σελίδας.

en: A random number from 0 to @max.
el: Ένας τυχαίος αριθμός από το 0 έως το @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
el: Ένα τυχαίο hash. Οι πιθανοί αλγόρυθμοι hashing είναι: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
el: Γίνεται απόπειρα αντικατάστασης συμβόλου για τον τύπο συμβόλου %type χωρίς τα απαραίτητα δεδομένα

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: @type field.
el: πεδίο @type.

en: Also known as %labels.
el: Γνωστό και ως %labels.

en: No tokens available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token registry caches cleared.
el: Διαγράφηκαν οι λανθάνουσες μνήμες του μητρώου συμβόλων.

en: The path component of the URL.
el: Η διαδρομή του συστατικού της διεύθυνσης URL.

en: Unaliased URL
el: Διεύθυνση URL χωρίς ψευδώνυμο

en: The unaliased URL.
el: Η διεύθυνση URL στην απλή της μορφή (χωρίς το ψευδώνυμο).

en: The specific value of the array.
el: Η συγκεκριμένη τιμή του πίνακα.

en: Token registry
el: Μητρώο συμβόλων (tokens) αντικατάστασης

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
el: Η λίστα των διαθέσιμων συμβόλων (tokens) αντικατάστασης που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα e-mails παρέχεται παρακάτω.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν οριστεί ως πίνακες:

en: The following token types do not have any tokens defined:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης δεν έχουν ορίσει σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token types are not defined but have tokens:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται, αλλά έχουν σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
el: Το παρακάτω σύμβολο ή τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται από πολλαπλές μονάδες:

en: Problems detected
el: Εντοπίστηκαν προβλήματα

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
el: Η βιβλιοθήκη %dependency, από την οποία εξαρτάται η βιβλιοθήκη %library, δεν είναι εγκατεστημένη.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
el: Η έκδοση %dependency_version της βιβλιοθήκης %dependency δεν είναι συμβατή με τη βιβλιοθήκη %library.

en: The %library library could not be found.
el: Δε βρέθηκε η βιβλιοθήκη %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της έκδοσης της βιβλιοθήκης %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση %version της βιβλιοθήκης %library δεν υποστηρίζεται.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της παραλλαγής %variant της βιβλιοθήκης %library.

en: Generate automatic URL alias
el: Δημιουργία αυτόματων ψευδώνυμων διευθύνσεων URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
el: Αποεπιλέξτε το για τη δημιουργία προσαρμοσμένων ψευδώνυμων παρακάτω.

en: Configure URL alias patterns.
el: Ορισμός των προτύπων ψευδώνυμων των διευθύνσεων URL.

en: View: @view - Display: @display
el: View: @view - Απεικόνιση: @display

en: Overview of fields used in all views.
el: Επισκόπηση των πεδίων που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Use a pager
el: Χρήση ενός πλοηγού

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
el: Κάθε εργάσιμη μέρα

en: every weekday
el: κάθε εργάσιμη μέρα

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML κώδικα σε αυτό το πεδίο. Τα παρακάτω σύμβολα (token) αντικατάστασης υποστηρίζονται:

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους γονείς των όρων, αρχίζοντας από τη ρίζα.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους συνδέσμους των γονικών μενού, αρχίζοντας με τη ρίζα.

en: Original @entity
el: Αρχικό @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
el: Τα αρχικά δεδομένα του @entity αν το @entity ενημερώνεται ή αποθηκεύεται.

en: The base name of the file.
el: Το όνομα βάση του αρχείου.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν το απαιτούμενο όνομα και/ή πληροφορίες για την περιγραφή:

en: Select which jQuery version branch to use.
el: Επιλέξτε ποια έκδοση του κλάδου jQuery θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: Update jQuery and jQuery UI to a more recent version.
el: Αναβάθμιση του jQuery και jQuery UI σε πιο πρόσφατη έκδοση.

en: Update node alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου κόμβου

en: Update taxonomy term alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου όρου ταξινόμησης

en: Update user alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου χρήστη

en: Value to convert
el: Τιμή για μετατροπή

en: Rounding behavior
el: Συμπεριφορά για στρογγυλοποίηση

en: Configure how <a href="@jquery">jQuery</a> behaves on the site. Select which jQuery version, the compression level and whether or not to use a CDN.
el: Ρυθμίστε ποια θα είναι η συμπεριφορά του <a href="@jquery">jQuery</a> στον ιστοτόπο. Επιλέξτε την έκδοση του jQuery, το επίπεδο συμπίεσης και το αν θα χρησιμοποιηθεί CDN ή όχι.

en: jQuery update
el: Ενημέρωση jQuery

en: Configure settings related to the jQuery upgrade, the library path and compression.
el: Διευθέτηση ρυθμίσεων σχετικά με την αναβάθμιση του jQuery, τη διαδρομή της βιβλιοθήκης και τη συμπίεση.

en: GUID settings
el: Ρυθμίσεις GUID

en: GUID field
el: Πεδίο GUID

en: Browse available tokens.
el: Πλοήγηση στα διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης.

en: Loading token browser...
el: Φόρτωση του πλοηγού συμβόλων αντικατάστασης...

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.
