Opigno LMS (7.x-1.22) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: more
it: altro

en: Administration
it: Amministrazione

en: Date
it: Data

en: Links
it: Collegamenti

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Message
it: Messaggio

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: Text
it: Testo

en: Statistics
it: Statistiche

en: Continue
it: Continua

en: Question
it: Domanda

en: Done
it: Fatto

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Items
it: Elementi

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Calendar
it: Calendario

en: Table
it: Tabella

en: Expiration
it: Scadenza

en: Messages
it: Messaggi

en: Caption
it: Didascalia

en: Forums
it: Forum

en: User management
it: Gestione utente

en: Information
it: Informazioni

en: Choose a category
it: Scegli una categoria

en: Post date
it: Data di inserimento

en: All of your projects are up to date.
it: Tutti i progetti sono aggiornati.

en: Master
it: Principale
