Opigno LMS (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: more
ja: 続き

en: Administration
ja: 管理

en: File
ja: ファイル

en: Date
ja: 日付

en: Links
ja: リンク

en: Message
ja: メッセージ

en: Image
ja: 画像

en: Text
ja: テキスト

en: Send Email
ja: メールを送信

en: Question
ja: 質問

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Items
ja: アイテム

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Calendar
ja: カレンダー

en: Table
ja: テーブル

en: Forum
ja: フォーラム

en: Expiration
ja: 有効期限

en: Messages
ja: メッセージ

en: Caption
ja: キャプション

en: Video
ja: ビデオ

en: Forums
ja: フォーラム

en: Information
ja: 情報

en: Post date
ja: 投稿日

en: All of your projects are up to date.
ja: 全てのプロジェクトは最新です。

en: Groups audience
ja: グループ 視聴者

en: Group visibility
ja: グループ 可視性

en: Group content visibility
ja: グループコンテンツ　可視性

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Determine if this is an OG group.
ja: これがOGグループかどうか決定します。
