Opigno Moxtra App (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: more
ja: 続き

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Access
ja: アクセス

en: Files
ja: ファイル

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Score
ja: 得点

en: Desc
ja: 降順

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Other groups
ja: 他のグループ

en: Apply
ja: 適用

en: Participants
ja: 参加者

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Started
ja: 開始済

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Attendance
ja: 参加者

en: Attended
ja: 参加した

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Associate this content with groups you belong to.
ja: このコンテンツをあなたが属しているグループに関連付けます。

en: As groups administrator, associate this content with groups you do <em>not</em> belong to.
ja: グループ管理者として、このコンテンツをあなたが<em>属していない</em>グループに関連付けます。
