Opigno Moxtra App (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: more
fr: plus

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Access
fr: Accès

en: Files
fr: Fichiers

en: All
fr: Tout

en: Filter by
fr: Filtrer par

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Revoke
fr: Révoquer

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Other groups
fr: Autres groupes

en: Membership
fr: Abonnement

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Started
fr: Démarré

en: Add a user
fr: Ajouter un utilisateur

en: Scheduled
fr: Planifié

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Attendance
fr: Participation

en: Attended
fr: A participé

en: Your groups
fr: Vos groupes

en: Master
fr: Principal

en: next
fr: suivant

en: last
fr: dernier

en: Associate this content with groups you belong to.
fr: Associer ce contenu à des groupes auxquels vous appartenez.

en: As groups administrator, associate this content with groups you do <em>not</em> belong to.
fr: En tant qu'administrateur des groupes, associer ce contenu à des groupes auxquels vous n'appartenez <em>pas</em>.

en: Collaborative Workspace
fr: Espace de travail collaboratif
