Opigno Moxtra App (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: more
uk: ще

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Access
uk: Доступ

en: Files
uk: Файли

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Score
uk: Вага

en: Desc
uk: Спад

en: Filter by
uk: Фільтрувати за

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Revoke
uk: Відкликати

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Other groups
uk: Інші групи

en: Membership
uk: Членство

en: Apply
uk: Застосувати

en: Participants
uk: Учасники

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Started
uk: Запущено

en: Scheduled
uk: Заплановано

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Attendance
uk: Участь

en: Your groups
uk: Ваші групи

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Associate this content with groups you belong to.
uk: Зв'яжіть цей матеріал з групами, до яких ви належите.

en: As groups administrator, associate this content with groups you do <em>not</em> belong to.
uk: Як адміністратор групи, зв'яжіть цей матеріал з групами, до яких ви <em>не</em> належите.

en: Opigno Apps
uk: Додатки Opigno

en: The user will be blocked. Try again by unblocking this user.
uk: Користувач буде заблокований. Спробуйте знову розблокувати цього користувача.

en: Error while creating the organization
uk: Помилка при створенні організації

en: This organisation does not exist in Opigno database
uk: Ця організація не існує в базі даних Opigno

en: Error while updating the Opigno database
uk: Помилка при оновленні бази даних Opigno

en:  invited
uk:  запрошено

en:  removed
uk:  вилучено

en: Live meeting
uk: Жива зустріч

en: Ended
uk: Завершено

en: Live Meeting
uk: Жива зустріч

en: The user does not exists
uk: Користувача не існує

en: Save attendances
uk: Зберегти відвідуваність

en: Presences saved successfully
uk: Присутності успішно збережені

en: Unnamed
uk: Без імені

en: Reloading. Please, wait...
uk: Перезавантаження. Будь ласка, зачекайте...

en: Come back later...
uk: До зустрічі...

en: The maximum number of users for this meeting is reached.
uk: Максимальна кількість користувачів для цієї зустрічі досягнута.

en: You left successfully
uk: Ви успішно вийшли
