Opigno Mozilla Open Badges App (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Reset
ru: Сбросить

en: Image
ru: Изображение

en: Name
ru: Название

en: Updated
ru: Обновлено

en: Current
ru: Текущий

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Info
ru: Инфо

en: Apply
ru: Применить

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Badges
ru: Значки

en: Attached to
ru: Прикрепить

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Badge
ru: Значок

en: Select any filter and click on Apply to see results
ru: Выберите любой фильтр и нажмите Применить для просмотра результата

en: Groups audience
ru: Находится в группах

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Activate badge system for this course
ru: Активировать систему значков для этого курса
