Opigno Mozilla Open Badges App (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Updated
ro: Actualizat

en: Current
ro: Actual

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Info
ro: Informație

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Attached to
ro: Atașat la

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Activate badge system for this course
ro: Activați sistemul de insigne pentru acest curs

en: Badge criteria
ro: Criteriile insignei

en: Badge description
ro: Descrierea insignei

en: Badge image
ro: Imaginea insignei
