Opigno Poll App (7.x-1.0-rc5) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: more
fr: plus

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Block
fr: Bloc

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Membership
fr: Abonnement

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Poll
fr: Sondage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Polls
fr: Sondages

en: View panes
fr: Volets de vue

en: Content pane
fr: Volet de contenu

en: Master
fr: Principal

en: Add new poll
fr: Ajouter un nouveau sondage

en: Add a new poll
fr: Ajouter un nouveau sondage

en: Create polls for your course users.
fr: Créer des sondages pour les utilisateurs de votre cours.
