Opigno Poll App (7.x-1.0-rc8) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Poll
it: Sondaggio

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Polls
it: Sondaggi

en: Master
it: Principale
