Opigno Quiz App (7.x-1.0-rc11) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: user
it: utente

en: Value
it: Valore

en: Group
it: Gruppo

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Score
it: Punteggio

en: Filter
it: Filtra

en: Details
it: Dettagli

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Pending
it: In sospeso

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Blocked
it: Bloccato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Apply
it: Applica

en: Passed
it: Passato

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale
