Opigno Quiz App (7.x-1.13) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: user
id: anggota

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: Group
id: Grup

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Score
id: Skor

en: Details
id: Rincian

en: Start
id: Mulai

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Pending
id: Tertunda

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Blocked
id: Diblokir

en: Failed
id: Gagal

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: Manage questions
id: Manajemen soal

en: You got %num_correct of %question_count possible points.
id: Anda memperoleh %num_correct poin dari %question_count total poin.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Your score: %score %
id: Skor Anda: %score %

en: Asc
id: Urutan turun

en: Entity Reference
id: Referensi Entitas
