Opigno Quiz App (7.x-1.15) - en to ru translation catalogue (57 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Group
ru: Группа

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: User
ru: Пользователь

en: Continue
ru: Продолжить

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Score
ru: Результат

en: Filter
ru: Фильтр

en: Details
ru: Подробности

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Pending
ru: В ожидании

en: Add to calendar
ru: Добавить в календарь

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Display name
ru: Название отображения

en: Slide
ru: Слайд

en: Blocked
ru: Заблокировано

en: Failed
ru: Не удалось

en: Resume
ru: Продолжить

en: Apply
ru: Применить

en: Passed
ru: Пройден

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Save order
ru: Сохранить порядок

en: Lesson
ru: Урок

en: Quiz
ru: Тест

en: Manage questions
ru: Редактировать вопросы

en: My results
ru: Мои результаты

en: Parts of this @quiz have not been evaluated yet. The score below is not final.
ru: Некоторые вопросы @quzi ещё не были оценены. Этот балл не окончательный.

en: You got %num_correct of %question_count possible points.
ru: Ваш балл: %num_correct из %question_count.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: View panes
ru: Представления-Фрагменты

en: Content pane
ru: Фрагмент панели

en: Attended
ru: Подписан

en: Quiz results
ru: Результаты теста

en: Your score: %score %
ru: Ваш результат: %score %

en: Progression
ru: Прогресс

en: Lessons
ru: Уроки

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: My achievements
ru: Мои достижения

en: download certificate
ru: скачать сертификат

en: You successfully completed this lesson.
ru: Урок успешно завершен

en: Lesson weight
ru: Вес урока
