Opigno Quiz App (7.x-1.16) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Group
nl: Groep

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: User
nl: Gebruiker

en: Continue
nl: Doorgaan

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Pending
nl: In afwachting

en: Add to calendar
nl: Voeg toe aan kalender

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Display name
nl: Naam voor weergave

en: Slide
nl: Schuiven

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Membership
nl: Lidmaatschap

en: Failed
nl: Mislukt

en: Resume
nl: Hervatten

en: Apply
nl: Toepassen

en: Passed
nl: Geslaagd

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Save order
nl: Volgorde bewaren

en: Lesson
nl: Les

en: Manage questions
nl: Vragen beheren

en: My results
nl: Mijn resultaten

en: Parts of this @quiz have not been evaluated yet. The score below is not final.
nl: Onderdelen van deze @quiz zijn nog niet geëvalueerd. Onderstaande score is nog niet definitief.

en: You got %num_correct of %question_count possible points.
nl: U heeft %num_correct van %question_count mogelijke punten.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Content pane
nl: Inhoudpaneel

en: Attended
nl: Aanwezig geweest

en: Quiz results
nl: Quizresultaten

en: Your score: %score %
nl: Uw score: %score %

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: Opigno Apps
nl: Opigno-apps

en: My achievements
nl: Mijn prestaties

en: My course student results
nl: Resultaten van de cursisten van mijn cursus

en: Displays all course student results to teachers
nl: Overzicht van alle resultaten, voor opleiders

en: Exit fullscreen
nl: Volledig scherm afsluiten

en: Opigno Quiz App: add question
nl: Opigno Quiz App: vraag toevoegen
