Opigno Quiz App (7.x-1.17) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Group
ja: グループ

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: User
ja: ユーザー

en: Continue
ja: 継続

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Score
ja: 得点

en: Filter
ja: フィルター

en: Details
ja: 詳細

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Pending
ja: 処理待ち

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Display name
ja: 表示名

en: Slide
ja: スライド

en: Blocked
ja: ブロック

en: Failed
ja: 失敗

en: Resume
ja: 再開

en: Apply
ja: 適用

en: Passed
ja: パスされた

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Nid
ja: ノードID

en: certificate
ja: 証明書

en: Save order
ja: 順序の保存

en: Quiz
ja: クイズ

en: Manage questions
ja: 問題の管理

en: My results
ja: 自分の結果

en: Parts of this @quiz have not been evaluated yet. The score below is not final.
ja: この @quiz の一部はまだ採点されていません。下記の得点は確定したものではありません。

en: You got %num_correct of %question_count possible points.
ja: あなたは %question_count 点中 %num_correct 点でした。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Attended
ja: 参加した

en: Quiz results
ja: クイズの結果

en: Your score: %score %
ja: あなたの得点: @score %

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照
