Opigno Quiz App (7.x-1.17) - en to uk translation catalogue (57 entries)

en: user
uk: користувач

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Group
uk: Група

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: User
uk: Користувач

en: Continue
uk: Продовжити

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Score
uk: Вага

en: Filter
uk: Фільтр

en: Details
uk: Подробиці

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Pending
uk: Очікування

en: Add to calendar
uk: Додати в календар

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Display name
uk: Назва

en: Slide
uk: Сковзання

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Membership
uk: Членство

en: Failed
uk: Невдало

en: Resume
uk: Поновити

en: Apply
uk: Застосувати

en: Passed
uk: Успіх

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Save order
uk: Зберегти послідовність

en: Lesson
uk: Урок

en: Quiz
uk: Тест

en: Manage questions
uk: Редагувати питання

en: My results
uk: Мої результати

en: Parts of this @quiz have not been evaluated yet. The score below is not final.
uk: Деякі питання @quzi ще не були оцінені. Цей бал не остаточний.

en: You got %num_correct of %question_count possible points.
uk: Ваш бал: %num_correct з %question_count можливих.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: View panes
uk: Фрагменти панелі видів

en: Content pane
uk: Фрагмент вмісту

en: Quiz results
uk: Результати тесту

en: Progression
uk: Градієнт

en: Lessons
uk: Заняття

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: OG membership from node
uk: Участь в ОГ з матеріалу

en: Opigno Apps
uk: Додатки Opigno

en: You successfully completed this lesson.
uk: Ви успішно завершили заняття.

en: Lesson weight
uk: Вага уроку

en: Exit fullscreen
uk: Вийти з повноекранного режиму
