Opigno Quiz App (7.x-1.8) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Value
hi: मान

en: Group
hi: समूह

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Score
hi: स्कोर

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Blocked
hi: बंद

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Passed
hi: पारित कर दिया

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Save order
hi: क्रम सुरक्षित करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
