Opigno Statistics App (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Email
fr: Courriel

en: Year
fr: Année

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Month
fr: Mois

en: Last visit
fr: Dernière visite

en: Passed
fr: Passé

en: Most active users
fr: Utilisateurs les plus actifs

en: General statistics
fr: Statistiques générales

en: View statistics
fr: Voir les statistiques

en: Students
fr: Étudiants

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Courses
fr: Cours

en: Lesson
fr: Leçon

en: Group statistics
fr: Statistiques de groupes

en: Opigno Statistics
fr: Statistiques d'Opigno

en: Number of view per day
fr: Nombre de vues par jour

en: Number of users
fr: Nombre d'utilisateurs

en: Total number of page views
fr: Nombre total de pages vues

en: Avg score
fr: Moyenne des scores

en: Displays Opigno statistics
fr: Affiche les statistiques d'Opigno

en: Course progress
fr: Progression du cours

en: Quizzes completed
fr: Quiz achevés

en: Number passed
fr: Nombre passé

en: Number of interactions
fr: Nombre d'intéractions

en: Students results
fr: Résultats des étudiants

en: Avg interactions
fr: Moyenne des intéractions

en: General avg score
fr: Moyenne générale

en: Course lessons
fr: Leçons

en: Badges earned
fr: Badges gagnés

en: No badge earned
fr: Aucun badge gagné

en: Courses results
fr: Résultats des cours
