Options Element (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Remove
fr: Retirer

en: Default
fr: Par défaut

en: Add
fr: Ajouter

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Key
fr: Clef

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Add new option
fr: Ajouter une nouvelle option

en: Manual entry
fr: Saisie manuelle

en: Customize keys
fr: Personnaliser les clés

en: Allow multiple values
fr: Autoriser plusieurs valeurs

en: List options one option per line.
fr: Lister une option par ligne.

en: This field requires all specified keys to be integers.
fr: Ce champ nécessite que toutes les clés spécifiées soient des entiers.

en: Specify the keys that should be selected by default.
fr: Préciser les clés sélectionnées par défaut.

en: At least one option must be specified.
fr: Au moins une option doit être spécifiée.

en: Option settings
fr: Paramètres des options

en: Options element
fr: Élément d'options

en: Normal entry
fr: Saisie normale

en: Remove option
fr: Retirer l'option

en: Customizing the keys will allow you to save one value internally while showing a different option to the user.
fr: Personnaliser les clés vous permet de sauver une valeur en interne tout en affichant une option différente à l'utilisateur.
