Options Element (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Remove
uk: Вилучити

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: Add item
uk: Додати елемент

en: Options
uk: Опції

en: Key
uk: Ключ

en: Default value
uk: Базове значення

en: Add new option
uk: Додати нову опцію

en: Manual entry
uk: Запис, доданий вручну

en: Customize keys
uk: Персоналізувати ключі

en: Allow multiple values
uk: Дозволити декілька значень

en: This field requires all specified keys to be integers.
uk: Це поле вимагає, щоб усі зазначені ключі були цілими числами.

en: Specify the keys that should be selected by default.
uk: Вкажіть ключі, що мають обиратися за замовчуванням.

en: Option settings
uk: Налаштування параметра

en: Normal entry
uk: Звичайний запис

en: Remove option
uk: Вилучити опцію
