Options Element (7.x-1.5) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Remove
tr: Kaldır

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add
tr: Ekle

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Options
tr: Seçenekler

en: Key
tr: Anahtar

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Allow multiple values
tr: Birden çok değere izin ver

en: Customizing the keys will allow you to save one value internally while showing a different option to the user.
tr: Anahtarların özelleştirilmesi, kullanıcıya farklı bir seçenek gösterirken dahili olarak bir değer kaydetmenize olanak tanır.
