Opt It (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Cancel
fr: Annuler

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Name
fr: Nom

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Subscriptions
fr: Abonnements

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Phone
fr: Téléphone

en: State
fr: État

en: Send SMS
fr: Envoyer un SMS

en: Members
fr: Membres

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: City
fr: Ville

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Gender
fr: Sexe

en: Male
fr: Homme

en: Female
fr: Femme

en: Zip code
fr: Code postal

en: Welcome message
fr: Message de bienvenue

en: Interests
fr: Intérêts

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Send message
fr: Envoyer le message

en: - none -
fr: - aucun -

en: Send a message
fr: Envoyer un message

en: Carrier
fr: Transporteur

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Subscription type
fr: Type d'abonnement

en: Address 2
fr: Adresse 2

en: Address 1
fr: Adresse 1

en: Birth date
fr: Date de naissance
