Opt It (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Recipients
id: Penerima

en: Phone
id: Telepon

en: State
id: Status

en: Members
id: Anggota

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: City
id: Kota

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Zip code
id: Kode pos

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Send message
id: Kirim pesan

en: Credentials
id: Kredensial

en: Address 2
id: Alamat 2

en: Address 1
id: Alamat 1
