Opt It (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Subscriptions
it: Iscrizioni

en: Recipients
it: Destinatari

en: Phone
it: Telefono

en: State
it: Stato

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Phone number
it: Telefono

en: Gender
it: Sesso

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Send message
it: Invia messaggio

en: Carrier
it: Corriere

en: Address 2
it: Indirizzo 2

en: Address 1
it: Indirizzo 1
