Opt It (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Title
pt: Título

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Subscriptions
pt: Inscrições

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Phone
pt: Telefone

en: State
pt: Estado

en: Members
pt: Membros

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: City
pt: Cidade

en: Phone number
pt: Telefone

en: Gender
pt: Gênero

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Welcome message
pt: Mensagem de boas-vindas

en: Interests
pt: Interesses

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Send message
pt: Enviar mensagem

en: Carrier
pt: Transportador

en: Credentials
pt: Credenciais

en: Subscription type
pt: Tipo de inscrição

en: Address 2
pt: Endereço 2

en: Address 1
pt: Endereço 1
