Opt It (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (48 entries)

en: Title
de: Titel

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Type
de: Typ

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Unsubscribe
de: Abbestellen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Password
de: Passwort

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Subscriptions
de: Abonnements

en: Recipients
de: Empfänger

en: Phone
de: Telefonnummer

en: State
de: Status

en: Send SMS
de: SMS senden

en: Internal name
de: Interner Name

en: Members
de: Mitglieder

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Gender
de: Geschlecht

en: Male
de: Männlich

en: Female
de: Weiblich

en: Zip code
de: Postleitzahl

en: Media file
de: Mediendatei

en: Welcome message
de: Willkommensmitteilung

en: Interests
de: Interessen

en: Keyword
de: Schlüsselwort

en: Send message
de: Nachricht senden

en: - none -
de: - keine -

en: Send a message
de: Eine Nachricht senden

en: Carrier
de: Versandunternehmen

en: Send messages
de: Nachrichten senden

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Subscription type
de: Typ des Abonnements

en: Member ID
de: Mitglieder-ID

en: Address 2
de: Adresszeile 2

en: Address 1
de: Adresszeile 1

en: Choose a state
de: Einen Status auswählen

en: Already subscribed message
de: Nachricht für bereits eingetragene Abonnenten

en: Are you sure you want to unsubscribe phone number :phone from all keywords?
de: Möchten Sie die Telefonnummer :phone wirklich von allen Keywords abmelden?

en: Are you sure you want to unsubscribe phone number :phone from keyword :keyword?
de: Möchten Sie die Telefonnummer :phone wirklich vom  Keyword :keyword abmelden?

en: Are you sure you want to unsubscribe phone number :phone from interest :interest?
de: Möchten Sie die Telefonnummer :phone wirklich aus der Interessenkategorie :interest entfernen?
