Opt It (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Message
ja: メッセージ

en: Password
ja: パスワード

en: Name
ja: 名前

en: Keywords
ja: キーワード

en: Subscriptions
ja: 配信登録

en: Recipients
ja: 受信者

en: Phone
ja: 電話番号

en: State
ja: 状態

en: Members
ja: メンバー

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: City
ja: 市区町村

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Gender
ja: 性別

en: Male
ja: 男性

en: Female
ja: 女性

en: Welcome message
ja: 歓迎メッセージ

en: Keyword
ja: キーワード

en: Send message
ja: メッセージを送信

en: Carrier
ja: 配送業者

en: Credentials
ja: 資格情報

en: Subscription type
ja: 配信タイプ
