Opt It (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Type
tr: Tip

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Unsubscribe
tr: Üyelikten çık

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Name
tr: İsim

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Phone
tr: Telefon

en: State
tr: Durum

en: Internal name
tr: Dahili İsim

en: Members
tr: Üyeler

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: City
tr: Şehir

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Male
tr: Erkek

en: Female
tr: Bayan

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Send message
tr: İletiyi gönder

en: - none -
tr: - hiçbiri -

en: Address 2
tr: Adres 2

en: Address 1
tr: Adres 1
