Oracle Driver (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Value
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: Options
hi: विकल्प

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Operation
hi: काम

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: Translation
hi: अनुवाद

en: Identifier
hi: पहचान

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
hi: द्रुपाल को मौजूदा डेटाबेस के साथ स्थापित नहीं किया जा सकता । त्रुटी का संशोधन करें ।
