Oracle driver (7.x-1.1) - en to kn translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Next date
kn: ಮುಂದಿನ ತಾರೀಕು
