Oracle driver (7.x-1.10) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Reset to defaults
pt: Restaurar para as configurações padrão

en: Value
pt: Valor

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Settings
pt: Configurações

en: Schedule
pt: Agendar

en: The configuration options have been reset to their default values.
pt: As configurações foram restauradas aos valores padrão.

en: Options
pt: Opções

en: Database
pt: Banco de dados

en: Performance
pt: Desempenho

en: Operation
pt: Operação

en: Interval
pt: Intervalo

en: Translation
pt: Tradução

en: Identifier
pt: Identificador

en: Column
pt: Coluna

en: Translate
pt: Traduzir

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
pt: Drupal não pôde ser corretamente instalado no banco de dados. Revise se há algum erro.
