Oracle driver (7.x-1.11) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: Value
fr: Valeur

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Schedule
fr: Planning

en: The configuration options have been reset to their default values.
fr: Les options de configuration ont été réinitialisées à leurs valeurs par défaut.

en: Database
fr: Base de données

en: Operation
fr: Opération

en: Interval
fr: Intervalle

en: Translation
fr: Traduction

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Column
fr: Colonne

en: Translate
fr: Traduire

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
fr: Drupal n'est peut-être pas configuré correctement avec la base de données existante. Vérifier les erreurs.
