Oracle driver (7.x-1.11) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: Value
ru: Значение

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: Schedule
ru: Расписание

en: The configuration options have been reset to their default values.
ru: Настройки сброшены к значениям по умолчанию.

en: Options
ru: Настройки

en: Database
ru: База данных

en: Performance
ru: Производительность

en: Operation
ru: Действие

en: Interval
ru: Интервал

en: Translation
ru: Перевод

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Column
ru: Колонка

en: Translate
ru: Переводы

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
ru: Drupal не может быть корректно настроен с существующей базой данных. Исправьте все ошибки.
