Oracle Driver (7.x-1.11) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Value
uk: Значення

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Schedule
uk: Розклад

en: The configuration options have been reset to their default values.
uk: Налаштування повернуто до їх стандартних (базових) значень.

en: Options
uk: Опції

en: Database
uk: База даних

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Operation
uk: Дія

en: Interval
uk: Проміжок

en: Translation
uk: Переклад

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Column
uk: Колонка

en: Translate
uk: Перекласти

en: Elapsed time
uk: Затрачений час

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
uk: Друпал не може бути правильно встановлений з існуючою базою даних. Виправте можливі помилки.

en: Blob
uk: Крапля
