Oracle driver (7.x-1.11) - en to vi translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Reset to defaults
vi: Trả về mặc định

en: Value
vi: Giá trị

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Schedule
vi: Lịch trình

en: The configuration options have been reset to their default values.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được trả về giá trị mặc định.

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Performance
vi: Hiệu năng

en: Operation
vi: Thao tác

en: Translation
vi: Dịch thuật

en: Identifier
vi: Định danh

en: Column
vi: Cột

en: Translate
vi: Dịch

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
vi: Drupal không thể cài đặt đúng với cơ sở dữ liệu hiện hành. Xem lại bất kì lỗi nào.
