Oracle Driver (7.x-1.12) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: Value
hu: Érték

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Schedule
hu: Időzítés

en: The configuration options have been reset to their default values.
hu: A beállítások vissza lettek állítva az alapértelmezés szerinti értékükre.

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Database
hu: Adatbázis

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Operation
hu: Művelet

en: Interval
hu: Időköz

en: Translation
hu: Fordítás

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Column
hu: Oszlop

en: Translate
hu: Fordítás

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
hu: A Drupal nem állítható be teljesen a jelenlegi adatbázishoz. A hibaüzeneteket érdemes áttekinteni.
