Oracle Driver (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: Value
ro: Valoare

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: Options
ro: Opţiuni

en: Database
ro: Bază de date

en: Performance
ro: Performanță

en: Operation
ro: Operație

en: Translation
ro: Traducere

en: Identifier
ro: Identificator

en: Column
ro: Coloană

en: Translate
ro: Traducere
