Oracle driver (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Value
tr: Değer

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: Options
tr: Seçenekler

en: Database
tr: Veritabanı

en: Performance
tr: Performans

en: Operation
tr: İşlem

en: Interval
tr: Aralık

en: Translation
tr: Çeviri

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Column
tr: Sütun

en: Translate
tr: Çevir

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
tr: Drupal mevcut veritabanı ile doğru biçimde ayarlanamıyor. Hataları gözden geçirin.
