Oracle driver (7.x-1.3) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: Value
cs: Hodnota

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: The configuration options have been reset to their default values.
cs: Byly obnoveny výchozí hodnoty nastavení.

en: Options
cs: Možnosti

en: Database
cs: databáze

en: Performance
cs: Výkon

en: Operation
cs: Operace

en: Translation
cs: Překlad

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Column
cs: Sloupec

en: Translate
cs: Přeložit

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
cs: Drupal nemůže být s existující databází správně nastaven. Odstraňte chyby.
