Oracle driver (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Value
id: Nilai

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: The configuration options have been reset to their default values.
id: Opsi konfigurasi sudah dikembalikan ke nilai standarnya.

en: Options
id: Opsi

en: Performance
id: Performa

en: Operation
id: Operasi

en: Translation
id: Terjemahan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Column
id: Kolom

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
id: Drupal tidak bisa dipasang dengan benar menggunakan database yang ada. Perbaiki dahulu kesalahan-kesalahan yang ada.
