Oracle Driver (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Value
it: Valore

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Schedule
it: Pianifica

en: The configuration options have been reset to their default values.
it: Le opzioni di configurazione sono state riportate ai loro valori predefiniti.

en: Options
it: Opzioni

en: Performance
it: Prestazioni

en: Operation
it: Operazione

en: Interval
it: Intervallo

en: Translation
it: Traduzione

en: Identifier
it: Identificativo

en: Column
it: Colonna

en: Translate
it: Traduci

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
it: Non è stato possibile installare Drupal correttamente usando il database esistente. Rivedi gli errori.
