Oracle Driver (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Value
ja: 値

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 設定

en: Schedule
ja: スケジュール

en: The configuration options have been reset to their default values.
ja: 設定オプションがデフォルトの値に戻されました。

en: Options
ja: オプション

en: Database
ja: データベース

en: Performance
ja: パフォーマンス

en: Operation
ja: 操作

en: Interval
ja: 間隔

en: Translation
ja: 翻訳

en: Identifier
ja: 識別子

en: Column
ja: カラム

en: Translate
ja: 翻訳

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
ja: 現存するデータベースではDrupalを正しくセットアップすることができません。全てのエラーを修正してください。
