Oracle Driver (7.x-1.6) - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: Value
is: Gildi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Settings
is: Stillingar

en: The configuration options have been reset to their default values.
is: Stillingarnar hafa verið endursettar í frumgildi sín.

en: Options
is: Möguleikar

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Performance
is: Afköst

en: Translation
is: Þýðing

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: Column
is: Dálkur

en: Translate
is: Þýða
