Oracle Driver (7.x-1.8) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Value
nl: Waarde

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Schedule
nl: Inplannen

en: The configuration options have been reset to their default values.
nl: De configuratie-instellingen zijn teruggezet naar de standaardwaarden.

en: Options
nl: Opties

en: Performance
nl: Prestaties

en: Operation
nl: Bewerking

en: Translation
nl: Vertaling

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Column
nl: Kolom

en: Translate
nl: Vertalen

en: Elapsed time
nl: Verstreken tijd

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
nl: Drupal kan met de huidige database niet geïnstalleerd worden. Bekijk de opgetreden fouten.

en: Oracle driver
nl: Oracle-stuurprogramma
