Oracle driver (7.x-1.9) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Reset to defaults
oc: Reïnicializar a las valors per defaut

en: Value
oc: Valor

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Schedule
oc: Planning

en: The configuration options have been reset to their default values.
oc: Las opcions de configuracion son estadas reïnicializadas a lors valara per defaut.

en: Options
oc: Opcions

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Performance
oc: Performància

en: Operation
oc: Operacion

en: Translation
oc: Traduccion

en: Identifier
oc: Identificant

en: Column
oc: Colomna

en: Translate
oc: Traduire

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
oc: Drupal n'est peut-être pas configuré correctement avec la base de données existenta. Verificar les errors.
