Ordered List (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Default
ar: الافتراضي

en: Fields
ar: الحقول

en: Allowed values list
ar: قائمة القيم المسموح بها

en: %name: illegal value.
ar: %name: قيمة غير صحيحة.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
ar: وسوم HTML المسموح بها في التسميات: @tags

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ar: القيم المحتملة التي يمكن أن يحتويها هذا الحقل. قم بإدخال قيمة في كل سطر، بالشكل مفتاح|تسمية.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ar: المفتاح هو قيمة مسجلة. سوف تستخدم التسمية أثناء عرض القيم و تعديل الاستمارات.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ar: التسمية اختيارية: إذا تضمن السطر قيمة نصية بسيطة، سيتم استخدامها كمفتاح وتسمية.
